Celý incident sa odohral na začiatku tretej tretiny, keď chcel útočník Allan McPherson krížnou prihrávkou v útočnom pásme nájsť svojho spoluhráča, lenže zblokovaný puk vyletel až na tribúnu. Tam nešťastne zasiahol malého chlapca, okolo ktorého sa ihneď zhŕkli záchranári a ďalší priaznivci. Malý fanúšik bol, našťastie, v poriadku a z nepríjemného šoku sa rýchlo otriasol.

Slzy z jeho tváre určite zmizli rýchlo aj vďaka gestu Michala Chovana, ktorý celú situáciu videl a rozhodol sa, že chlapcovi zlepší náladu hokejkou, ktorú mu prehodil cez plexisklo. „Verím, že ho hokejka potešila. Nebola to moja nahrávka, ale videl som, že ho ošetrujú a boli tam aj nejaké slzy, tak som chcel pomôcť situácii. Hlavné je, že je v poriadku,“ povedal Chovan pre Šport24.sk.

Gesto košického kapitána ocenili všetci priaznivci na zápase a časť z nich mu dokonca zatlieskala postojačky, čo sa košickým hráčom v Bratislave veru často nestáva. Chovana však mrzelo, že oceliari odišli z hlavného mesta s prázdnymi rukami. „Je to škoda, pretože sme odohrali dobrý zápas aj z našej strany. Nejaký bodík sme si zaslúžili. Ideme však ďalej, sezóna je dlhá,“ dodal k zápasu.