Hoci sa vo vyraďovacej časti nikdy nehrá v rukavičkách, hokejisti Trenčína v prvom zápase predkola play-off predviedli niekoľko nešportových zákrokov, pri ktorých tuhla krv v žilách. Najhoršie pochodil útočník baranov Marek Sloboda, ktorého na konci 5. minúty prvej tretiny poslal rovno do nemocnice odporným faulom kanadský útočník Kruise Reddick. Hokejista Trenčína trafil súpera ramenom do hlavy pred bránou Bystričanov, no hlavný rozhodcovia zápasu si nič nevšimli.

Sloboda po surovom zákroku na hlavu okamžite opuchol v tvári a pohľad na neho neveštil nič dobré. Zo štadióna putoval rovno do nemocnice, kde sa podrobil operácii. Diagnóza po údere do hlavy od Reddicka znela až desivo - otras mozgu, zlomenina podočnicového oblúka a zlomenina tvárového skeletu. Podobné zákroky už ukončili kariéru nejednému hráčovi.

Hlavou po zápase krútil aj asistent trénera Banskej Bystrice Richard Zedník. „Keď som videl ako Marek vyzeral na striedačke po tom zákroku, tak to bolo hrozné. Rozhodcovia to mali vidieť, ísť sa pozrieť a oni nič. Toto nemá nič spoločné s hokejom, vyzerá to ako horská liga a nie najvyššia profesionálna súťaž,“ citoval bývalého skvelého útočníka portál mybystrica.sme.sk. Disciplinárka SZĽH Reddickovi pozastavila činnosť a v druhom zápase nehral. Trenčín aj bez neho vyhral 4:1 a v sérii vedie 2:0. Tretí duel je na programe v sobotu na ľade Zvolena, kde Banská Bystrica hráva svoje zápasy v tejto sezóne.