"Je to divný pocit, ale stále krásny. Opäť sme majstri. Síce sme nehrali play off, vieme, že to nie je rovnaké. Určite to však môžeme svojím spôsobom osláviť. Nebudeme však z toho mať ten pocit, aký by sme mali po výhre v poslednom zápase play off. Aj keby sme titul nemali oficiálne, tak môžeme oslavovať sezónu, ktorú sme zažili, pretože sme išli správnou cestou. Zaslúžili sme si to my aj celá organizácia," uviedol Ceman pre webovú stránku klubu.

Banskobystričania vybojovali v minulých sezónach tri tituly za sebou po triumfe v play off, teraz získali štvrtý vďaka tomu, že v čase prerušenia súťaže mali na čele tabuľky nedohranej nadstavbovej časti 12-bodový náskok pred druhým Slovanom Bratislava. Už dávnejšie mali istý Pohár Dušana Pašeka za prvenstvo v základnej časti, na základe verdiktu Ligovej rady im "priklepli" aj Pohár Vladimíra Dzurillu, vďaka čomu sa stali staronovými majstrami Slovenska. "Takúto situáciu nemohol nikto čakať. V podstate od druhej svetovej vojny sa nestalo, že by musela byť súťaž ukončená predčasne," poznamenal Ceman.

Štyridsaťšesťročný kouč prišiel do Banskej Bystrice pred štartom sezóny 2018/19 a klub spod Urpína doviedol k dvom majstrovským titulom. V rokoch 2014-2015 rovnako dvakrát triumfoval v dánskej lige s tímom SönderjyskE. Ceman sa teraz zamýšľa nad svojou budúcnosťou, keďže mu končí dvojročný kontrakt s HC '05.

"Doteraz som to neriešil, sústredil som sa na túto sezónu. Môžem povedať na klub za dva roky len dobré veci. V Banskej Bystrici je skvelé prostredie, výborná organizácia. Užíval som si pracovať s každým okolo klubu. Bolo to perfektné, miloval som ľudí aj mesto," uviedol Ceman, ktorý má na rozhodnutie o svojej budúcnosti ešte dostatok času: "Uvidíme, čo budúcnosť prinesie. Teraz sa má riešiť, čo bude s klubom, kde sa bude hrať. Mám pred sebou ešte mesiac a pol kontraktu, čiže nemôžem nič potvrdiť. Uvidíme, ako to bude vyzerať. Každý však chce ísť vyššie v kariére. Hráči aj tréneri. Zariadim sa aj podľa rodiny, dcéry."