Úsmevná príhoda v hokejovej Tipsport lige: Nové Zámky zabudli cestou domov svojho maséra

Domáci rozhodli o triumfe v druhej tretine v priebehu 39 sekúnd, keď sa presadili Timotej Šille a Milan Hruška. Vzápätí síce skorigoval Vladimír Mihálik, ale obrana Nových Zámkov na čele s brankárom Samuelom Barošom už viac súperovi nedovolili. V závere duelu pridal gólovú poistku do prázdnej bránky Adam Zbořil. Nové Zámky natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy, "barani" napriek nezdaru zostávajú na čele ligovej tabuľky.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 41. kolo - nedeľa:

HC Nové Zámky - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 25. Timotej Šille (Zbořil, Plášil), 25. M. Hruška (Hřebejk), 60. Zbořil (Fábry) - 26. V. Mihálik
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Synek, Výleta, 1058 divákov

Košice sa zahrávali, ale napokon si poradili so Žilinou

HC Košice doma zvíťazil nad MsHK Doxxbet Žilina 6:3 v nedeľňajšom stretnutí 41. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy. "Oceliari" v polovici zápasu viedli 3:0, ale náskok neudržali a dovolili hosťom vyrovnať. Košičania pred 3874 divákmi napokon nedopustili výsledkový obrat a gólmi skúsených tridsiatnikov Gabriela Spilara, Rudolfa Jenčíka a Ladislava Nagya v posledných ôsmich minútach duelu rozhodli o svojom triumfe.

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Góly: 1. Šoltés (Marek Hovorka, Šedivý), 26. Šedivý (Miklík), 33. Miklík (L. Nagy), 53. Spilar (Jenčík, Koch), 54. Jenčík (B. Kessel), 60. L. Nagy (Pacan, Pulli) - 38. Holovič (M. Tvrdoň), 49. M. Tvrdoň (L. Kozák), 51. R. Hruška (P. Mikuš, L. Kozák)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 1:0, rorzhodovali: Snášel, Lokšík - Junek, Jobbágy, 3874 divákov

Zvolen si doma poradil s Popradom

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na vlastnom ľade nad hráčmi HK Poprad 5:3 v nedeľňajšom stretnutí 41. kola slovenskej Tipsport ligy. Hostia išli do vedenia už v 25. sekunde po strele Patrika Svitanu. Domácich to však nevyviedlo z miery a už pred koncom prvej tretiny dokázali otočiť nepriaznivý stav. Do konca duelu už nedovolili popradskému protivníkovi vyrovnať a získali tri body. Dvoma gólmi sa v drese Zvolena prezentoval Tim Coffman.

HKM Zvolen - HK Poprad 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 10. Coffman (Obdržálek), 14. Drgoň (O. Steen, Coffman), 24. Špirko (J. Kováčik, Kytnár), 41. Coffman (Drgoň), 48. V. Fekiač (Kelemen, Matis) - 1. Svitana (Mlynarovič, P. König), 40. P. König (L. Hvila, D. Brejčák), 46. Abdul (Fabian)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Jonák - J. Tvrdoň, Kollár, 1189 divákov

Nitra víťazne v Trenčíne, hrdinom dvojgólový Blackwater

Hokejisti Dukly Trenčín podľahli na vlastnom ľade hráčom HK Nitra 1:3 v nedeľňajšom zápase 41. kola Tipsport ligy 2017/2018. Úvodný gól stretnutia videli diváci v 7. min, keď sa individuálne presadil hosťujúci Judd Blackwater. "Corgoni" pridali ďalšie presné zásahy až v tretej tretine po prudkej strele obrancu Jamesona Milama a po šikovnom teči dvojgóloveho Judda Blackwatera. Hráči Trenčína dokázali v 56. min znížiť na priebežných 1:2 zásluhou Borisa Sádeckého, v stretnutí však ťahali za kratší koniec. Nitra si pripísala štvrté víťazstvo po sebe.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 56. Sádecký (Frühauf, Bezúch) - 7. Blackwater (J. Ručkay), 46. Milam (H. Ručkay), 57. Blackwater (Rýgl, Kovacs)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše Mikula (Trenčín) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Kubičík - Hanzlík, Šefčík, 3229 divákov

Detva v zápase posledného s predposledným zdolala Liptovský Mikuláš

V dueli dvoch tímov z konca tabuľky slovenskej hokejovej Tipsport ligy si domáca Detva poradila s Liptovským Mikulášom 6:3 v nedeľňajšom stretnutí 41. kola. Výsledkovú zápletku rozuzlili až v tretej tretine, ktorú nováčik najvyššej súťaže ovládol jednoznačne 4:1. Detva ukončila štvorzápasovú sériu nezdarov, napriek tomu však zostáva na poslednom 10. mieste v ligovej tabuľke. Liptáci sú na deviatej priečke s mankom piatich bodov na ôsmu pozíciu zaručujúcu postup do play-off.

HC 07 Orin Detva - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)
Góly: 19. Sitnikov (Belluš, Martin Chovan), 40. Murček (Macejko, Videlka), 43. F. Fekiač (Belluš, Martin Chovan), 48. R. Gašpar (Macejko), 49. Murček (Videlka, Martin Chovan), 58. Ščurko (Šimon) - 11. Števuliak (Rudolf Huna), 34. M. Sukeľ (Koyš, Kriška), 48. M. Sukeľ (Koyš, Kriška)
Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše Kuklev (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Siegel - Korba, Kaspar, 411 divákov