Ako informuje oficiálny web www.hc05.sk, kapitán "baranov" oznámil koniec svojej hokejovej kariéry. Dal tak vedieť  prezidentovi klubu Jurajovi Kovalovi. To, či bude Tomáš pokračovať v hokeji, a či konkrétne v Bystrici, sa riešilo už dlhšiu dobu. Teraz vyšiel slovenský hokejista s pravdou von. „Pri rozhodovaní zohral svoju rolu aj vek. V kariére každého hokejistu tento bod príde, uvažoval som o tom už po sezóne. Mám tridsaťsedem rokov, koniec mohol teda prísť skôr, ale aj neskôr, nebyť zdravotných problémov,” vysvetlil banskobystrický rodák svoju situáciu pre web hokejového klubu.

S Banskou Bystricou získal tri ligové tituly po sebe a to sa tak často nevidí. „Ja som rád, že sa nám podarilo v Banskej Bystrici, v mojom rodnom meste, vyhrať tri tituly, ktoré prišli práve ku koncu mojej kariéry. Som veľmi rád, že som mohol byť súčasťou toho krásneho obdobia, zarezonovalo to v celom meste aj regióne. Zároveň som vďačný, že som mohol byť súčasťou klubu a hrať pred tak výbornými fanúšikmi. Boli to krásne posledné roky a je to určite pekná bodka za tým všetkým.”

 

Ako vidí ďalšie smerovanie klubu? „Ešte je asi priskoro to hodnotiť, no je samozrejmé, že po rokoch dosiahnutých úspechov, čo stálo nemalé úsilie pána Kovala a všetkých ľudí v klube, príde čas kedy je možnosť zabudovať do tímu aj mladých hráčov, ktorí možno doteraz nemali až toľko priestoru, keďže zostava bola vždy nabitá. Je to úplne samozrejmé a logické vyústenie vzhľadom na to, že financovanie klubu a hokeja je, povedzme si úprimne, náročné. Mužstvo na túto sezónu sa však poskladalo veľmi dobre a vôbec by som sa nebál o smerovanie klubu, možno práveže nebude vyvíjaný až taký tlak a hráči budú môcť hrať o to uvoľnenejšie,” vyjadril podporu vedeniu "baranov".

Po konci kariéry sa chce venovať blízkym. S hokejom však ešte úplne nesekol. „Momentálne si užívam voľno a snažím sa venovať rodine, takže zatiaľ úplne neriešim čo bude nasledovať. Mám nejaké veci, ktoré chcem samozrejme dosiahnuť. Teším sa na nové výzvy v živote, na nový smer. Osobne si myslím, že sa k hokeju ešte vrátim, uvidíme však v akej forme. Ako som však spomenul, momentálne to ešte neriešim,” uzavrel svoje rozprávanie hokejista, ktorý pôsobil v KHL aj NHL.