Nevraživosť vyvrcholila pár minút pred skončením duelu strkanicou medzi domácim Tomášom Zigom a hosťujúcim Jánom Brejčákom. Po fyzických a slovných útokoch putovali obaja na trestnú lavicu a vyfasovali tresty do konca zápasu. Brejčák mal údajne povedať vulgárne slová Zigovi v súvislosti s jeho mŕtvou mamou. Incident rezonoval aj na pozápasovej tlačovej konferencii a odsúdil ho aj kouč belasých Roman Stantien. „Jana mám rád, ale to, čo predviedol, je vrchol. To sa nerobí,“ skonštatoval.

Pátrali sme preto, čo vlastne Brejčák všetko Zigovi povedal. „Myslím si, že od začiatku bolo jasné, že sa nebude hrať v rukavičkách. Ale to k hokeju patrí. Celý zápas Matoušek so Zigom po mne poľovali, až mi potom v závere praskli nervy. Od Matouška som dostal aj po „vajciach“, ale obaja sme to zobrali športovo. So Zigom sme mali tiež strkanice a slovné výmeny. Keď mi potom v závere praskli nervy, povedal som mu: „Je*em tvoju mať. Povedal som to ako nadávku, ktorá sa používa, ja som nevedel v tom okamihu, že mu zomrela mama. Dozvedel som sa to až v kabíne, pretože keď sa to stalo, hral som v zahraničí, bol som mimo, vôbec mi to v tej sekunde nedošlo, že to zoberie osobne. Preto som si vypýtal v kabíne číslo a hneď mu poslal sms-správu,“ vysvetlil Brejčák.

Slovanista Zigo po urážke stratil nervy.
Slovanista Zigo po urážke stratil nervy.
Zdroj: tasr

„Žiaľ, neprijal moje ospravedlnenie a napísal mi, že so mnou skončil, že mám zabudnúť. Viac urobiť nemôžem. Mrzí ma to. Opakujem, neútočil som na jeho mamu, ospravedlnil som sa a postavil sa k tomu ako chlap,“ dodal Brejčák.

Mrzí ho však ešte jedna vec. „Nechápem, prečo sa k tomu vyjadruje tréner a kustód, keď pri tom neboli. Tréner má určiť taktiku pre svoje mužstvo, aby vyhralo a kustód má tiež iné povinnosti. Nemajú si čo vybíjať zlosť na mne. Prečo Petráš vykrikoval potom vulgarizmy na moju osobu pred naším autobusom? Nech aj on krotí svoje vášne a každý nech si uprace pred svojím prahom,“ uzavrel Brejčák. Oslovili sme aj Tomáša Ziga osobne, či zobral ospravedlnenie Jána Brejčáka. „Nebudem sa k tomu vyjadrovať,“ odvetil.

Smska Zigovi

A čo napísal Brejčák v sms správe Zigovi? „Hlboko sa Ti zo srdca ospravedlňujem. Podľahol som emóciám, prepáč. Až po zápase som si uvedomil, čo som povedal.“