Dlho sa mu darilo syna zapierať. Zo začiatku netušil, že jeho syn Denis zdedí gény po ňom a bude z neho hokejista. Ako rástol, viac a viac sa podobal na Žiga, hral na rovnakom poste. Až to dotiahol do reprezentácie do 20 rokov a s Duklou Trenčín bojoval vo finále Tipsportligy. Na drese však nenosil meno Pálffy, ale Hudec. Vychovával ho totiž otčim, ale aj o toho neskôr prišiel. Ten navyše rodine narobil dlhy a pripravil ju o strechu nad hlavou.

Prvý tréning Slovákov v Dánsku: Čím ich prekvapila kodanská aréna za 130 miliónov?

Neskôr zaúradoval znova osud a Denis sa dnes stretáva s otcom. „Už som nad tým nerozmýšľal, ale každý mi hovoril, že raz to príde. Že sa ozve,“ opísal pre PLUS 7 DNÍ nečakaný zvrat Denis Hudec (25). Poďme však na začiatok, keď párik po romániku priviedol na svet Denisa. „Najprv vravel, že to nie je jeho, potom, aby som si ho dala zobrať. Neskôr tvrdil, že mi kúpi byt, aby som to nikomu nepovedala,“ priznala Zuzana v roku 2006 v Trenčianskych Stankovciach.

Rastislav Staňa v Dánsku rozlúštil rébus: Kto sa postaví do slovenskej brány proti Čechom?

Žila tam s manželom Igorom, ktorý dal Denisovi svoje meno. Osem rokov bojovala na súde o priznanie otcovstva, no vzdala to. Pálffy prežil potom manželstvo s moderátorkou Andreou Belányiovou, s ktorou sa však rozviedol. Má s ňou dcéru Saskiu. Na syna však akosi stále nedošlo. Až neskôr sa Žigo s Denisom spriatelili a spískal to Jozef Stümpel. „Keď tu Jožko hrával, boli sme spolu na pive. Boli sme veselí a poslali tatkovi fotku,“ prezradil Denis. Pálffy reagoval nečakane. „Pozval ma na oslavu svojich narodenín do Skalice, tam som sa s ním stretol. Dali sme sa dokopy a teraz sme v kontakte. Je to však čerstvé, nikto o tom doteraz nevedel. Čo bolo, bolo. Už sa pozeráme dopredu,“ uzavrel.

Denis Hudec začal hokejovú kariéru v slovenskej dvadsiatke.
Denis Hudec začal hokejovú kariéru v slovenskej dvadsiatke.
Zdroj: Michal Smrčok

Prvé stretnutia 

Pálffy sa so synom stretol ešte pred 12 rokmi, keď navštívil jeho mamu. „Pýtal sa ma, ako sa mám, ako sa mi darí v hokeji, na akom poste hrám,“ zaspomínal Denis, ktorý mal vtedy 13 rokov. Obaja sa stretli aj na ľade, keď Denis hral za Slovensko 20 a Žigo v drese Skalice.

Kto sa po vyše dvadsiatich rokoch rozhodol prelomiť ľady a spojiť Žiga s jeho nadaným potomkom? Ako na to zareagovali Pálffyho najbližší? O čom sa otec so synom dnes bavia najčastejšie a sú si okrem fyzického vzhľadu podobní aj povahovo? A oľutoval Denis pichľavé slová, ktoré v minulosti na adresu svojho biologické otca vyriekol? Dozviete sa v aktuálnom čísle PLUS 7 DNÍ.