K tragédii sa vyjadril aj hokejový klub z Popradu. Ten na svojej facebookovej stránke zdielal článok, v ktorom sa píše nasledovné.

"V sezóne 1961/62 bol v tíme starších žiakov Lokomotívy Poprad, ktorí vyhrali Pohár Československého športu. Na záverečnom turnaji v Poprade strelil Matej Kroták 7 gólov, čím sa stal najlepším strelcom. Tento turnaj bol neskôr označovaný ako prvé majstrovstvá Slovenska starších žiakov v hokeji. O rok neskôr sa už predstavil v doraste," pripomína stránka hkpoprad.sk.

"V ročníku 1964/65 už ako dorastenec nastupoval aj v drese A tímu Popradu. V tejto sezóne sa popradskí dorastenci prebojovali na finálový turnaj o majstra Československa. O rok neskôr sa stal členom A tímu LVS Poprad. Nasledujúce dva roky strávil na vojenčine v Trenčíne, kde hral za Duklu. Po návrate strávil letnú prípravu pred sezónou 1968/69 v Poprade, avšak zakrátko odišiel do Třinca, kde sa mu narodil aj syn Arne Kroták," píše sa na webstránke hokejového Popradu.

"Do Popradu sa vrátil pred sezónou 1974/75, kde v seniorskom tíme pôsobil až do sezóny 1976/77. Následne odišiel do Spišskej Novej Vsi. Hrával aj za Levoču. V seniorskom drese Popradu strelil 21 gólov. Po skončení aktívnej kariéry hral za B tím Popradu v okresnej súťaži. V 80-tych a 90-tych rokoch pôsobil ako tréner mládežníckych tímov Popradu – od žiakov až po dorast," dodáva HK Poprad.

Posledná rozlúčka s nebohým Matejom Krotákom bude v piatok 3.7.2020.