Sádecký, ktorý hrával za Bratislava Capitals, skolaboval v piatkovom zápase nadnárodnej súťaže IHL na ľade rakúskeho Dornbirchu. „Borisov stav je stabilizovaný, avšak vážny. Stále prebiehajú nutné vyšetrenia,“ uviedol deň po zápase viceprezident klubu Dušan Pašek.

Ku kolapsu došlo v prvej tretine za stavu 1:0 pre domácich. Hokejistu oživovali priamo na ľade, zápas následne predčasne ukončili a Sádeckého odviezli do nemocnice. „Sádecký je stabilizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti. Jeho stav neustále konzultujeme s ošetrujúcim lekárom,“ informoval vtedy prezident klubu Ivo Ďurkovič. Bohužiaľ, v stredu klub na svojom facebooku informoval, že hokejista vydýchol naposledy.

„S hlbokým zármutkom v srdciach a ľútosťou oznamujeme úmrtie nášho hráča Borisa Sádeckého. Rodine a priateľom vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť. Bližšie informácie v tejto chvíli po konzultácii s Borisovou rodinou nebudeme zverejňovať. Prosíme všetkých o rešpektovanie súkromia rodiny Sádeckých,“ cituje klubová stránka Capitals viceprezidenta Pašeka.

„S veľkým zdesením sme prijali správu o úmrtí hráča iClinic Bratislava Capitals Borisa Sádeckého. Celá ICE Hockey League vyjadruje úprimnú sústrasť Borisovým príbuzným, priateľom a spoluhráčom," zareagovalo na facebooku vedenie súťaže.

Sádecký začínal s hokejom v Trenčíne, zahral si aj v KHL v drese Slovana Bratislava. Pred sezónou 2021/2022 posilnil iClinic Bratislava Capitals. V tejto sezóne mal bilanciu 11 zápasov, 4 góly a 3 asistencie, v utorok minulého týždňa sa v zápase proti Klagenfurtu blysol hetrikom.