Marketingový riaditeľ klubu Milan Vajda pre TASR uviedol, že pri počte päťtisíc divákov musia prijať logistické opatrenia, pretože diváci musia sedieť šachovnicovo. Podľa Vajdu však tieto opatrenia budú trvať len v úvodných mesiacoch nového ročníka.

Podľa opatrení platných od 1. júla bude možné pri dodržaní šachovnicového sedenia naplniť tribúny na 50 percent ich kapacity. "S takýmto počtom sa už dá hrať. V podmienkach zimného štadióna Ondreja Nepelu to znamená 5000 divákov na zápas, takže sa blížime k priemeru, ktorý sme mali v uplynulej sezóne. Samozrejme, musíme v tejto chvíli riešiť také logistické veci ako napríklad to, že permanentkári si neudržia svoje dlhodobo obľúbené miesta, pretože šachovnicový systém rozsadenia to neumožní," povedal Vajda.

"Ale to sú detaily, ktoré vyriešime. Ale všetci v športovom hnutí veríme, že toto nie je konečný stav, a že toto potrvá len v úvodných dvoch-troch mesiacoch nového ročníka. Ak, samozrejme, nepríde nejaká druhá vlna pandémie koronavírusu. Po novom roku to môže byť úplne inak. Toto je jedna z podmienok, ktoré boli splnené na to, aby sme mohli odohrať súťaž, a aby sme ju mohli odohrať na ZŠ Ondreja Nepelu. Lebo to je pre fanúšika samozrejmosť, ale v istých fázach jari a medzisezónneho obdobia to tak vôbec nevyzeralo," pokračoval Vajda.

Pokračovanie článku o starostiach Slovana nájdete na druhej strane...