Za všetko môže smernica, ktorá vstúpila do platnosti pred začiatkom novej sezóny. Podľa nej musí mať klub na zápasovej súpiske aspoň dvoch hráčov z ročníka 2002 alebo mladších alebo nechať dve voľné miesta. Slovan jedno miesto síce voľné nechal, no do zápasu nastúpil hokejista z ročníka 2001, čím sa klub previnil voči Súťažnému poriadku SZĽH.

Belasým sa rozhodnutie Ligovej rady, pochopiteľne, nepáčilo a klub sa voči nemu odvolal. Slovan však cíti krivdu a celý problém dáva za vinu Asociácii profesionálnych hokejových klubov (APHK) a samotnému zväzu. APHK tvrdí, že o zmene príslušnej smernice rozhodla už začiatkom leta, náš klub, ktorý síce nie je členom APHK, ale je legitímnym účastníkom extraligy, o ňom ani raz formálne, či neformálne neinformovala. Samotný Slovenský zväz ľadového hokeja oficiálne rozhodol o zmene smernice iba 48 hodín pred úvodným zápasom a informoval o tom elektronickou poštou per rollam necelých 24 hodín pred zápasom,“ uviedol klub na svoju obranu.

Klub ďalej uviedol, že ak by mal o danej smernici vedomosť, bez problémov by stiahol ktoréhokoľvek hráča zo svojho „B mužstva“ plného mladíkov a juniorov. To hráva od novej sezóny v druhej najvyššej súťaži pod názvom Modré krídla. Na stanovisko k celej situácii sme sa opýtali aj zväzu. „O danom pravidle sa rozhodlo na stretnutí všetkých klubov 28. 6. 2021. Výkonný výbor schvaľoval smernicu pred začiatkom súťaže iba formálne,“ uviedol pre Šport24.sk hovorca SZĽH Peter Jánošík. 

Body nedostal ani Trenčín
Hoci sa stretnutie skontumovalo, body si nepripíše nikto. Ligová rada námietke Trenčanov nevyhovela, no v platnosti ostávajú osobné štatistiky hokejistov oboch tímov z daného zápasu. Slovanu sa však na konci základnej časti odpočítajú tri body.