Slovan začal nový ročník výhrou v Poprade, zápas druhého kola s Košicami sa pre problémy oceliarov s arénou preložil a belasí sa v piatok predstavia na ľade Banskej Bystrice. Pred domácimi priaznivcami si konečne zahrajú v nedeľu, keď privítajú hokejistov Michaloviec. Ešte pred samotným buly čaká na belasých a ich priaznivcov ceremoniál s majstrovským titulom po vlaňajšej sezónu, ktorú klub ovládol.

„Súčasťou ceremoniálu bude vyvesenie vlajky pod strechu štadióna. Začne to približne sedem minút pred úvodným buly. Najprv budú postupne vyvolaní všetci hráči, po jednom sa postavia do stredového kruhu a posledný príde kapitán Michal Sersen. Ten bude mať so sebou majstrovský pohár, ktorý umiestni do stredu ľadovej plochy. Keď budú na ľade všetci, tak sa k streche arény začne dvíhať vlajka. V istej chvíli ju zastavíme, aby sa s ňou hráči mohli odfotiť v pozadí a s pohárom pred sebou,“ priblížil marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda.

Na Slovan čaká buly už v netradičnom čase o 14.30. Spôsobené to je tým, že vysielateľ zápasu (Sport 1) o 18.00 vysiela aj priamy prenos zápasu Ligy národov medzi Slovenskom a Bieloruskom. „Hoci je to netradičný čas, veríme, že si cestu na štadión nájdu napríklad rodiny s deťmi, ktoré si po zápase ešte môžu urobiť iný program. Je to pre nás novinka, ale aj takýto čas zápasu môže byť pre nás výhrou,“ dodal Vajda.