Slovan má už za sebou prvé dva zápasy a hoci oba prehral, na klziskách Leksandu (3:5) a Fribourgu (2:5) bol viac než vyrovnaným súperom. Rovnaké celky privíta vo štvrtok a v sobotu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, pričom v októbri si zmeria sily aj s českým majstrom z Třinca. Belasí sa na európsku klubovú scénu vrátili po deviatich rokoch a v novej edícii Ligy majstrov zažívajú premiéru.

O tom, že zverencov Róberta Dömeho čakajú len tie najlepšie mužstvá, svedčí aj pohľad na rozpočty jednotlivých klubov. Slovan má vo svojej skupine jednoznačne najnižší, keď operuje približne so sumou 3,5 až 4 milióny eur na sezónu. „V konečnom dôsledku je dôležitejší záverečný účet. V zásade hospodárime na podobnej úrovni ako v minulej sezóne. Jediným rozdielom je, že môžeme počítať s príjmom zo vstupného, čo vlani nebolo možné, keďže sa hralo bez divákov,“ povedal pre Šport24.sk marketingový riaditeľ klubu Milan Vajda.

Najväčšou sumou na sezónu disponuje švajčiarsky Fribourg-Gotteron, ktorý podľa tamojších médií môže počítať približne s 13 miliónmi eur, o čom kluby na Slovensku môžu len snívať. Vo švédskom Leksande majú približne raz taký rozpočet ako Slovan a konečná suma môže dosiahnuť hranicu 9 miliónov eur. Nielen geograficky, ale aj finančne je najbližšie k Slovanu Třinec. Koronavírus zasiahol ekonomicky aj českého majstra, no ten môže počas sezóny počítať s rozpočtom približne 5 miliónov eur.