Zábery z poslednej rozlúčky s Borisom Sádeckým si pozrite vo FOTOGALÉRII!

14:26 - Na mieste posledného odpočinku sú desiatky vencov.

14:15 - Z cintorína už odchádzajú aj zdrvení rodičia nebohého hokejistu s jeho ubolenou priateľkou Šárkou.

14:11 - Boris Sádecký našiel miesto posledného odpočinku len pár metrov od legendárneho Pavla Demitru, ktorý zahynul pri leteckom nešťastí pred desiatimi rokmi.

14:04 - Smútočný dav po kondelenciách rodine pomaly opúšťa trenčiansky cintorín. Deje sa tak opäť za zvukov skladby Forever od skupiny Queen, ktorá zrejme patrila k Borisovým najobľúbenejším

14:03 - Takisto nechýba pesnička z kultového filmu Nekonečný príbeh Neverending Story.

14:00 - V rámci smútočného obradu znejú pieseň od Ed Sheerana ci známa skladba od Guns 'N Roses Knockin' On Heaven's Door.

13:38 - Na cintoríne opäť znejú smútočné piesne, počas ktorých je počuť plač trúchliacich.

13:30 - Na priľahlom parkovisku nechýba viacero klubových áut Bratislava Capitals.

13:23 - Pri improvizovanej tribúne v hornej časti cintorína sa zišla zhruba stovka smútiacich, ktorá teraz počúva rekapituláciu života hokejistu, ktorý z tohto sveta odišiel ako 24-ročný.

13:14 - Medzi smútiacimi nechýba ani legenda československého hokeja Róbert Švehla.

13:11 - Na rozlúčku s Borisom Sádeckým dorazil aj generálny manažér Slovana Bratislava Maroš Krajči, bývalý hráč belasých či Trenčína Milan Bartovič.

13:02 - Pohreb sa začal za nôt slovenskej ľudovej piesne.

13:01 - Nechýba ani dlhoročný masér slovenských reprezentantov a trenčianskej Dukly Michal Malina. 

12:59 - Posledné zbohom bývalému hokejistovi Dukly Trenčín prišli dať aj asistent trénera trenčianskeho klubu Peter Frühauf či legendárny brankár slovenskej reprezentácie Eduard Hartmann

12:53 - Smútiaci kráčajú za truhlou, ktorá smeruje k menšej tribúne, kde sa s Borisom Sádeckým naposledy rozlúčia

12:46 - Cintorínom sa začala ozývať skladba Forever od legendárnej skupiny Queen

12:42 - Pred cintorínom je už aj truhla s telom nebohého Borisa Sádeckého a teraz sa zrejme čaká na jeho pozostalú rodinu

12:38 - Na cintorín Horný Šianec v Trenčíne prichádzajú ďalší príbuzní a známi, ktorí nebohého hokejistu poznali. Smútočný obrad je naplánovaný na 13.00 h. 

12:32 - Pred cintorínom sa začínajú pomaly schádzáť najbližší Borisa Sádeckého ako aj zástupcovia klubu Bratislava Capitals, kde naposledy pôsobil.

12:25 - Pohreb sa uskutoční v úzkom rodinnom kruhu a priateľov na cintoríne, kde našiel miesto posledného odpočinku aj legendárny Pavol Demitra

12:10 - „Famózny a skromný chlapec, s ktorým bola vždy sranda, nikdy som ho nevidel naštvaného alebo urazeného. Bol jedným z našich najlepších a najdôležitejších hráčov. V posledných týždňoch hral všetky situácie, vrátane presiloviek a oslabení. Bol kľúčovým a nenahraditeľným článkom kabíny ako hráč aj človek. Že už nie je medzi nami, je zároveň aj zásadný dôvod, prečo v sezóne nepokračujeme,“ povedal pre iSport.cz tríner Bratislava Capitals Peter Draisaitl. 

11:35 – Smrť Sádeckého zasiahla aj jeho klub Bratislava Capitals. „Klub sa rozhodol ligu v tejto sezóne nedohrať, ale z ligy sa neodhlasuje. Budeme čakať na spätnú väzbu zo strany vedenia ligy. Veríme, že fanúšikovia pochopia toto rozhodnutie a podporia nás v tomto neľahkom období,“ napísal klub v stanovisku na sociálnej sieti.

11:10 - Len deň pred pohrebom vyšli na svet šokujúce informácie. Viceprezident Bratislava Capitals Dušan Pašek mladší, ktorý spáchal samovraždu tri dni po smrti Sádeckého, mal vo svojom trezore nechať list na rozlúčku. „Z obsahu listu vyplýva, že šéf klubu prevzal zodpovednosť za smrť hokejistu. Za vinníka jeho tragédie v mladom veku označil seba. Podľa neho sa Sádecký na začiatku ligovej sezóny necítil zdravotne optimálne. Pocitovo to však s jeho srdcom nebolo nič vážne alebo podozrivé. Radil sa s Pašekom, či má pre istotu podstúpiť špeciálne vyšetrenia a byť na pozorovaní. Znamenalo by to, že nejaký čas by za klub nenastupoval na ľade. Pašek ml. povedal Sádeckému, aby hral. Ten si po rozhovore s ním nedal preveriť svoj zdravotný stav," uviedol portál denníka Pravda

11:00 - Rozlúčka s Borisom Sádeckým je naplánovaná na 13:00 na cintoríne Horný Šianec v Trenčíne. O mieste a čase konania informovala na sociálnych sieťach organizácia Dobré srdce Borisa Sádeckého, ktorú po úmrtí hokejistu založili jeho blízky.

Boris Sádecký skolaboval na zástavu srdca v dôsledku zápalu srdcového svalu 29. októbra v zápase IHL na ľade Dornbirnu. Následne ho previezli do nemocnice, ale 3. novembra zomrel. Jeho príbuzní založili organizáciu Dobré srdce Borisa Sádeckého, ktorej cieľ je viesť osvetu a vzdelávať o zdravotnej starostlivosti pri športe. Hokejovo vyrastal v HK Dukla Trenčín, hral aj za HC Slovan Bratislava v nadnárodnej KHL. Slovensko reprezentoval v juniorských kategóriách a na konto si pripísal aj jeden štart v A-tíme.

Zábery z poslednej rozlúčky s Borisom Sádeckým si pozrite vo FOTOGALÉRII!