Košický rodák dostal nespočetné množstvo gratulácií. Zatiaľ čo po olympiáde v Pekingu, na ktorej nám vystrieľal siedmimi gólmi historický bronz, mu gratulovala napríklad aj Zlatica Puškárová, tentoraz sa chceli Slafkovskému votrieť do priazne politici.

„S gratuláciami tentoraz vyhrávajú všetci politici. Ja sa na tom len bavím, no je zaujímavé, že píšu len vtedy, keď je nejaký úspech. Ale nevadí, no nechcem to bližšie komentovať,“ prezradil talentovaný útočník médiám na autogramiáde draftovaných Slovákov v Poprade. Slafkovský verí, že ako draftová jednotka nakukne do NHL hneď od začiatku novej sezóny a svojej šance sa v drese Canadiens chytí od začiatku. „Montreal je v asi najväčšej prestavbe. Je veľká šanca sa dobre uchytiť a chcem to využiť,“ prezradil.

Hokejista je momentálne asi najpopulárnejším športovcom na Slovensku a v Košiciach si už len tak nemôže vyjsť na ulicu. „Samozrejme, je to trochu náročnejšie. Ľudia chcú fotku, s čím nemám problém. Má to však svoje medze. Keď sedím pri stole a jem, tak to nie je najpríjemnejšie. Veľa ľudí to však chápe,“ podotkol.