Smutný incident, pre ktorý prišli fanúšikovia pri televíznych obrazovkách o polovicu zápasu, bol vyvrcholením sporov medzi domácim klubom a riadiacim orgánom súťaže Asociáciou profesionálnych hokejových klubov (APHK). Slovan ako jediný totiž nemá podpísanú zmluvu s APHK, ktorá pred sezónou nahradila Pro-hokej. Tým pádom nie je viazaný marketingovými právami súťaže a trvá na tom, že má práva na internetové prenosy z domácich zápasov. Lenže s tým APHK nesúhlasí a nedovoľuje vyrábať Slovanu vlastný stream.

ZÁBERY preplnených skyboxov na zápase Slovana  s Trenčínom nájdete v GALÉRII

Zástupcom bratislavského klubu zároveň prekáža, že zápasy vysielané v televízii sa automaticky prenášajú aj na Tipsport TV, pričom s touto spoločnosťou nemá uzavretý žiadny obchodný vzťah a navyše generálnym partnerom klubu je konkurenčná spoločnosť Niké. A práve to bol dôvod nasledujúcich udalostí: „O 17.19 som dostal informáciu cez správu, že hrozí vypnutie prenosu zo strany Slovana. Po úvode druhej tretiny začali kameramanov na štadióne obchádzať SBS-kári a komunikovali im žiadosť vedenia Slovana, aby vypli kamery a odstúpili od nich. My komentátori sme to pozorovali, no naďalej pokračovali vo svojej práci. Po pár minútach sme dostali info z prenosového vozu, aby sme ukončili komentovanie a opustili priestor štadióna. SBS nás napokon z neho vypoklonkovala,“ skonštatoval komentátor Sport TV Pavol Pindjak.

Slovanu však mohol prekážať aj ďalší fakt, a síce, že kamery spomínanej televízie z času na čas zachytili aj skyboxy. A tie boli plné, hoci podľa súčasných nariadení vlády SR by na zimný štadión nemal mať prístup nikto iný okrem aktérov zápasov. Podľa našich informácii sa spor medzi Slovanom a APHK vyostril natoľko, že bude mať súdnu dohru.

Stanovisko APHK:

„Zo strany Slovana však došlo k úmyselnému odpojeniu energií pre prenosové zariadenia a následnému vykázaniu všetkých kameramanov a komentátorov z priestorov štadióna. Slovan Bratislava ako účastník Tipos Extraligy nerešpektuje práva, ktoré riadiaci orgán súťaže Slovenský zväz ľadového hokeja zmluvne preniesol na APHK, o čom bol aj viackrát písomne informovaný.
APHK sa správa v súlade s právami, na ktoré má oprávnenie. Je nám ľúto, že Slovan Bratislava v dnešnej dobe, keď sa fanúšikovia nedostanú na štadióny, ich ochudobňuje aspoň o možnosť sledovať daný zápas prostredníctvom internetu a televízie.“

Stanovisko Slovana:

„Tento incident je výsledkom sústavného eskalovaného napätia zo strany APHK voči nášmu klubu a jeho právam. APHK ani jej reklamný partner Tipsport neakceptovali žiadny z našich návrhov a ponúk na riešenie tejto situácie. Naopak, obskúrnymi spôsobmi neustále zasahujú do autorských práv klubu týkajúcich sa živého internetového vysielania z domácich zápasov. Zdôrazňujeme, že sme schopní a pripravení zabezpečiť vlastný online streaming. Žiaľ, APHK na jednej strane bráni klubom združeným v asociácii udeliť nášmu klubu na takýto prenos zo vzájomného zápasu súhlas, na strane druhej opakovane porušuje práva klubu, zneužívajúc pritom - ako sa tomu stalo počas stretnutia s Trenčínom - aj vysielateľa TV prenosu.“