V tejto sezóne ste dostali dištanc, počas ktorého ste nemohli byť na štadióne počas zápasov. Prišiel paradoxne po zápase s Popradom ešte v základnej časti. Brali ste to v play-off aj osobne?

- To nie, všetkým z Popradu som po víťazstve pogratuloval - hráčom, funkcionárom, trénerom. Nebol tam žiadny problém a ani to nezanechalo žiadne stopy. S pánom Jurinyim (riaditeľ HK Poprad - pozn. red.) sme kamaráti a rešpektujeme sa. Bola to dobrá séria z oboch strán. O mňa sa postarali v Poprade a my sme sa, naopak, postarali o nich u nás v Detve. Všetko bolo super.

Niekedy si neudržíte nervy na uzde a pustíte emóciám voľný priebeh. Povedali ste, že klub je pre vás ako rodina, čiže nemáme čakať, že sa zmeníte v ďalších sezónach?

- Prežívam to a keď sa niečo stane, je to spontánne, ale nevyhľadávam to a nerobím to naschvál. Sú však nejaké dôvody, kedy sa tomu nevyhnem. Ako klub sme často podceňovaný a nechcem sa sťažovať na rozhodcov, ale nie je voči nám niekedy rovnaký meter a z tohto pohľadu nie som spokojný. Človek sa však musí viac kontrolovať. Nič s tým nezmením, ale keď to v danej chvíli vidíte na ľade, tak sa tomu sem-tam nedá vyhnúť. Tých sporných momentov bolo v sezóne viac.

Detva síce prehrala s Popradom 0:4 na zápasy, favorita na titul však dokázala poriadne potrápiť v každom stretnutí.
Detva síce prehrala s Popradom 0:4 na zápasy, favorita na titul však dokázala poriadne potrápiť v každom stretnutí.
Zdroj: TASR

Teraz sa práve vedú diskusie, že rozhodcovia sú najväčšou slabinou ligy. Je to podľa vás tak?

- Sme ľudia a každý sa môže pomýliť. Len dúfam a verím, že to nerobia naschvál. Treba dať šancu mladým rozhodcom, lebo inak sa nenaučia pískať a chyby robia aj tí skúsení. Toto je cesta na zmenu, tak ako máte konkurenciu v mužstve, tak potrebujete aj konkurenciu medzi rozhodcami. Treba potiahnuť nových a mladých rozhodcov, pretože starých už nezmeníte a mňa tiež. Človek môže v sebe niečo udržať, ale nedokážete ho úplne zmeniť. Takisto je to aj s rozhodcami a aj so mnou.