Čo na to hovoria samotní hráči?

- Čo mám informácie, tak sme sa ešte nestretli s negatívnou reakciou. S niektorými som to konzultoval osobne a oni to akceptovali, aj vrátane členov realizačného tímu. Niektorí sú už dokonca zaočkovaní. Zatiaľ sa nám nestalo, že hráč, ktorého sme chceli podpísať, by k nám odmietol ísť preto, lebo táto klauzula je v zmluve. 

Viete, koľko hráčov, o ktorých máte záujem, je už zaočkovaných?

- Presné číslo nemám, ale viem minimálne o dvoch hokejistoch, že už vakcínu dostali. Aj tréneri a členovia realizačného tímu už na očkovaní buď boli alebo sa zaregistrovali do čakárne a čakajú na termín. Aj preto sme to upresnili na začiatok prípravy na ľade k 1. augustu, takže dovtedy je dosť času, aby sa dostali na rad. 

Počítali ste s tým, že toto rozhodnutie môže vyvolať medzi niektorými fanúšikmi vlnu nevôle za to, že nútite hráčov, aby sa dali zaočkovať?

- My ich nenútime, my si vyberáme hráčov, ktorí majú podobný pohľad na zistenia vedcov a moderné poznatky. Keď hráči akceptujú očkovanie, lebo sú o tom presvedčené autority ako o účinnom riešení, tak ich ľahšie presvedčíme aj na iné tréningové metódy, ktoré prešli vedeckým skúmaním. Keď hokejisti spochybňujú vedu, tak sa obávam, že by ju spochybňovali aj v iných veciach, ktoré chceme v klube realizovať. Potom si myslím, že by neboli vhodnými adeptmi na doplnenie kádra. Je to do istej miery selekcia, že chceme pracovať s hráčmi nielen na ľade, ale aj v širšom ponímaní, čo sa týka stravy, tréningu, regenerácie či spánku. Na to všetko máme partnerov, ktorých produkty sa nám osvedčili v predošlej sezóne. To sú všetko vedecké poznatky, s ktorými keď chce klub napredovať, musí pracovať. 

Už v tejto sezóne ste chceli postúpiť do extraligy, no vo finále ste si vylámali zuby na Spišskej Novej Vsi. Predpokladám, že vaše ciele sa nemenia.

- Nie, určite chceme hrať o špicu a verím, že aj v novom ročníku bude možný priamy postup do extraligy. Zo športového hľadiska by to bolo z môjho pohľadu férové a chceme sa pobiť o postup. Takisto máme záujem prilákať do hľadiska fanúšikov do výšky kapacity, ktorú nám Úrad verejného zdravotníctva povolí.