Kedy vznikla táto myšlienka a čí to bol nápad?

- Bol to môj nápad. S touto myšlienkou som sa pohrával už dlhšie, ale asi pred dvoma týždňami som sa rozhodol, že ju uplatníme. V tejto dobe je každé dodatočné pokrytie rizika nákazy určite vhodné a takisto sa chceme vyvarovať nepríjemnostiam, s ktorými sa stretlo v minulej sezóne každé hokejové mužstvo. 

Zohralo hlavnú úlohu najmä to, že medzi hokejistami sa ochorenie šíri rýchlejšie aj kvôli uzatvoreným priestorom?

- Hokejová šatňa je rizikové miesto šírenia koronavírusu. V podstate každý extraligový a prvoligový klub si tým prešiel. Predpokladám, že v každom tíme bola nadpolovičná väčšina hráčov pozitívna a ak je očkovanie to, čo nám má pomôcť, aby hráči v budúcnosti nedostáli nákazu, respektíve aby mali hladký priebeh ochorenia a negatívne to neovplyvnilo ich výkonnosť, tak si myslím, že je správne rozhodnutie, aby sme očkovanie absolvovali. 

Ako to vyzeralo počas sezóny vo vašom klube?

- Koronavírusom sa nakazili všetci hráči a tiež aj členovia realizačného tímu. 

Takže ten, kto nebude súhlasiť s očkovaním, tak si za Žilinu nezahrá. 

- Máme výhodu v tom, že okrem dvoch hráčov sa všetkým skončili zmluvy 30. apríla. Znamená to, ako keby sme začínali odznova, no chceme, aby za nás hrala v novej sezóne prakticky aspoň polovica kádra z minulej sezóny. Dostanú už ale nové zmluvy, kde bude táto klauzula a budeme od nich vyžadovať, aby sa do začiatku prípravy dali zaočkovať a tí, ktorí to nestihnú z kapacitných dôvodov, aby boli aspoň prihlásení v čakárni. Chápem, že niekto s očkovaním nemusí súhlasiť, je to jeho právo, ale potom je aj naše právo, aby sme si vybrali hráčov do klubu, ktorí budú zdieľať náš názor. Snažíme sa prezentovať ako inovatívny, moderný klub a keď sa na vedecké poznatky spoliehame aj pri tréningu, tak sa na ne spoliehame aj pritom, ako sa vyvarovať a eliminovať riziko nákazy koronavírusom. Z môjho pohľadu je toto rozhodnutie úplne racionálne.