Pred pár dňami ste sa vrátili z kempu Anaheimu. Ako to na ňom vyzeralo?

- Najmä som videl, ako to tam chodí a na akej profesionálnej úrovni to je. Videl som typy tréningov a naučil som sa veľa vecí aj mimo ľadu. Som rád, že som tam mohol byť a už teraz sa teším naspäť. Predsa len je to profiliga a sú v nej najlepšie podmienky na rozvoj.

Čomu všetkému ste sa venovali?

- Bolo to viac-menej tak narýchlo, tréningov nebolo až tak veľa. Bolo to skôr o tom, aby sme sa spoznali, spoznali samotné prostredia. Nebolo to nič náročné, na ľade sme sa venovali hlavne korčuľovaniu, no pred začiatkom sezóny to už bude iná makačka. Teraz to bolo skôr o učení a skúšaní.

Stretli ste aj hráčov z A-tímu Anaheimu?

- Hráči tam neboli, tí prídu až na hlavný kemp v septembri. Teraz tam boli mladí chalani z draftu, ja som patril medzi najstarších. Nechýbal tam však hlavný tréner Dallas Eakins a jeho asistenti. Takisto tam boli tréneri z tímu v AHL. Niekedy som mal pocit, že na ľade bolo viac trénerov ako hráčov, ale každý z nich nám chcel pri nejakej chybe ochotne poradiť a pomôcť. To bol ten základ.

Aj vám povedali niečo konkrétne smerom k novej sezóny alebo sa o všetkom rozhodne až na hlavnom kempe?

- Áno, o všetkom sa rozhodne na hlavnom kempe. Teraz nás chceli hlavne vidieť. Ale boli spokojní a maximálne som sa bavil s kondičnými trénermi, čo si ako predstavujú a v čom by som sa mohol zlepšiť. To bolo také hlavné, o čom sme sa rozprávali. Hokejové veci prídu na rad počas kempu v septembri.

Stihli ste vidieť niečo z mesta?

- Mali sme spoločný plán a aj chvíľu voľného času. Boli sme sa chalanmi v nejakých centrách, na pláži a dostali sme sa aj na bejzbal či spoločnú večeru. Snažili sa nám čo najviac ukázať mesto, aby sme sa zoznámili a vedeli, ako to tam chodí.

Zažívate rozprávkovú sezónu. Začali ste ju v Michalovciach, pokračovalo to bronzom z Pekingu, majstrovstvami sveta a teraz zmluvou s tímom NHL. Čo na to hovoríte?

- Dá sa to hodnotiť len pozitívne. V živote by som nič takéto nečakal. Som rád, že mi to vyšlo a že mi to umožnili Michalovce aj reprezentácia, v ktorej mi dali šancu. Teraz už musím len makať a dostať sa do hlavného mužstva v priebehu tejto alebo ďalšej sezóny. Verím, že rozprávková sezóna bude pokračovať ďalej a jedného dňa si zahrám NHL.

Čomu vlastne pripisujete, že ste takto vystrelili... čo vám najviac pomohlo?

- Myslím si, že hlavný dôvod je ten, že som dostal šancu v reprezentácii a tréneri mi dali priestor. Sezóna v Michalovciach sa mi vydarila, ale hlavná bola tá reprezentácia. V tej ma mohli sledovať rôzni agenti či skauti. To bol asi ten hlavný dôvod.

So slovenským hokejom to pred pár rokmi vôbec nevyzeralo dobre, dnes je nálada aj vďaka mladým hráčom ako vy oveľa lepšia. Čomu to pripisujete?

- Prišla iná mentalita na čele s trénerom Craigom Ramsayom a Miroslavom Šatanom. To je hlavný dôvod a treba v tom pokračovať. Netreba sa uspokojiť, bolo by ideálne, keby sme mali každý rok toľko draftovaných hráčov. Veľmi ma teší, že im to vyšlo, veď spolu hráme aj v reprezentácii. Je to neskutočný úspech.

Z Juraja Slafkovského je dnes prakticky športová celebrita a ľahké to nemá už len doma v Košiciach, ale aj v Montreale. Fanúšikovia sa o neho doslova trhajú. Ako to máte vy doma v Michalovciach?

- Keď som tu a idem napríklad s chalanmi na Zemplínsku Šíravu sa okúpať, tak ľudia sa prídu pozdraviť a odfotiť. Je to milé a veľmi ma to teší. Neviem si však predstaviť, aké to má Juraj, keďže ten je známy už aj v zámorí. Toto mu určite nezávidím, ale zároveň mu to veľmi prajem. Musí to byť skvelý pocit, pretože draftovou jednotkou nie ste každý deň. Je z neho v podstate skutočne celosvetová celebrita.

Má už aj vlastnú bankovku

Pre zberateľov sa pred pár dňami dostala do obehu 0 eurová bankovka s podobizňou Regendu ako prvého medailistu z olympiády zo Zemplína. „Je to pre mňa pocta, vôbec som nevedel, že niečo takéto je. Teší ma, že niekto niečo takéto vymyslí. Je to prvá medaila pre Zemplín a budem na to rád spomínať. Snáď bankovka poteší nejakých ľudí a zberateľov,“ prezradil.