Rodák z Košíc a od leta hráč Montrealu Canadiens si v polovici januára zranil koleno, čo ho vyradilo z hry na minimálne tri mesiace. Do začiatku šampionátu v Lotyšsku a Fínsku by mal byť síce zdravotne fit, no reprezentačný kormidelník Craig Ramsay vychádzajúc z vlastných bohatých skúseností z NHL jeho štart reálne vôbec nevidí. „Bol som dlho v NHL. Obávam sa, že Montreal mu nepovolí hrať, ak bude po zranení a nebude dovtedy hrať za Canadiens. Nehovoril som s nikým. Je to na vedení klubu. Vždy mám ale zlý pocit, že povedia v týchto prípadoch nie. Bolo by skvelé, ak by sa uzdravil a hral, ale ak mám byť úprimný, bude pre mňa veľkým prekvapením, ak by na MS mohol štartovať,“ skonštatoval kanadský kouč pre denník Šport.

Slafkovský nebodoval pred zranením 15 zápasov v rade, pričom vo svojej premiérovej sezóne v zámorskej profilige odohral 39 zápasov s bilanciou štyroch gólov a desiatich asistencií. Napriek tomu Ramsay nad ním palicu neláme. „Absolútne sa oňho neobávam. Prvá sezóna je pre každého náročná. Som si však istý, že sa Juraj stane top hráčom NHL. Vynikajúco korčuľuje, ma silné a šikovné ruky, je pracovitý a čo je nemenej dôležité, má aj výborne nastavenú hlavu. Bude v pohode,“ dodal Craig Ramsay na adresu talentovaného útočníka, ktorému dal práve on pred pár rokmi šancu v národnom tíme.

Ramsayovi v rámci spomínaného rozhovoru o Slafkovskom poslúžil aj príklad s hviezdnym útočníkom Tampy Bay Stevenom Stamkosom. „Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že viem, aké to mal Stamkos vo svojich začiatkoch ťažké. Tiež sa polemizovalo, či je dostatočne dobrý. Dostával málo priestoru v kľúčových momentoch a pozrite sa naňho dnes. Je to päťstogólový kanonier,“ dodal Ramsay.