V tento deň pred desiatimi rokmi dorazili z Ruska šokujúce správy o tom, že sa zrútilo lietadlo s tímom Lokomotiv Jaroslavľ. Bezprostredne po vzlietnutí stroja z letiska Tunošna zahynulo v lietadle Jak-42 až 43 ľudí vrátane niekdajšieho kapitána slovenskej reprezentácie Pavla Demitru, či českých hokejistov Jana Mareka, Karela Rachůnka a Josefa Vašíčka.

Pri príležitosti smutného výročia tragédie sa chystá v Dukle Trenčín, kde Demitra pôsobil pred odchodom do NHL spomienková ceremónia. „Od nášho fanklubu prišla idea zorganizovať spomienkový zápas. Prebehli aj nejaké rokovania na túto tému, pretože sme to chceli aj my v klube spraviť veľkolepo. Napokon však z toho zišlo, pretože sme rešpektovali predovšetkým rozhodnutie rodiny. Paľkovi síce nebude venovaný spomienkový zápas, ale symbolicky si ho uctíme pred zápasom s HC Frýdek-Místek. Viem tiež, že fanúšikovia si ho uctia novým transparentom,“ zdôveril sa portálu Šport24.sk Branko Radivojevič.

Bývalý hviezdny útočník sám nechce veriť tomu, že uplynulo už dlhých desať rokov. Duch Pavla Demitru však ostal na štadióne v Trenčíne. „Rozprávali sme sa o tom aj s ostatnými chalanmi. Ubehlo to tak neskutočne rýchlo, že mám pocit, akoby to bolo včera, čo nás opustil. Paľka vidím každý deň. Jeho podobizeň máme na štadióne, v kabíne, na stenách. Čas beží a je to skutočne neuveriteľné, že to je už desať rokov, čo od nás odišiel,“ povedal Radivojevič. Podarilo sa nám zistiť, že v Dubnici, z ktorej je Demitra rodákom neplánujú na jeho počesť špeciálnu spomienkovú udalosť. Uctia si ho „len“ minútou ticha.