„Za štyri roky sme prešli neskutočnú cestu, výsledkom sú dnes dve lukratívne zmluvy. V roku 2015, keď sme ako liga stáli na pokraji priepasti, sme začali budovať dôveru najskôr vnútri medzi klubmi a v hokejovom hnutí a potom samozrejme smerom k našim partnerom a našim fanúšikom," uviedol v utorok Lintner. 

Podľa Lintnera ide všetko ako má. „Dnešný deň je takou deklaráciou toho, že cesta, ktorá sa nám podarila spoločne absolvovať, bola úspešná. Ten najpodstatnejší odkaz je, že dnešným dňom bude tá cesta aj pokračovať, aby sme mohli Tipsport ligu posúvať stále vpred. Obe zmluvy nám vyčleňujú spoluprácu na minimálne tri sezóny," pokračoval.

Pro-Hokej podpísal zmluvy s dvoma veľkými partnermi pre Tipsport ligu: Podľa Lintnera ide o rekordnú dohodu!

Nové zmluvy prinesú do súťaže viac financií. Lintner nechcel špecifikovať, aký bude presný rozpočet, no podľa jeho slov sa finančné plnenie od generálneho partnera Tipsport SK v porovnaní s rokom 2015 viac ako zdvojnásobí. „Zmluva na ďalšie tri roky sa dá pomenovať ako rekordná. Charakterizuje nielen našu spoluprácu, ale aj dôveru," pochválil si Lintner.

„Ďalšiu spoluprácu sme vyhodnotili aj na úkor pomerne veľkej čiastky. Berieme to však ako investíciu do slovenského hokeja i ligy samotnej," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Tipsport SK Martin Tabák.

Obnovená spolupráca potešila aj šéfa Sekcie športu RTVS Mateja Hajka. „Osobne si neviem predstaviť RTVS bez najvyššej hokejovej súťaže. Tešíme sa, že je čoraz viacej vyrovnaných a dramatických zápasov," povedal.

Mohlo by vás zaujímať:

Oholený Chára sa prihovoril fanúšikom: Líder Bostonu im poslal takýto dojímavý odkaz!

Víťaz Stanley Cupu zažaloval HC Košice: Jiří Bicek sa súdi s klubom, v ktorom vyrastal!

SZĽH podpísal Memorandum o spolupráci s Košickým samosprávnym krajom: Spoločným cieľom je podpora rozvojových programov hokeja