"Účastníci tohto memoranda týmto vyjadrujú svoju vôľu vykonávať všetky potrebné úkony na to, aby sa v hokejovej sezóne 2021/2022 hrala na zimnom štadióne v Prešove (ICE Aréna) najvyššia hokejová súťaž v SR, a to Tipos Extraliga. Účastníci tohto memoranda zároveň deklarujú, že v prípade úspechu tohto projektu majú záujem na tom, aby bol tento projekt realizovaný aj v nasledujúcich hokejových sezónach,“ uvádza sa v memorande.

Memorandum najskôr schválila mestská rada, ďalší krok bol súhlas mestského zastupiteľstva. Poslanci napokon schválili pôvodné znenie s drobnými úpravami. V memorande napokon nefiguruje spoločnosť HC '05 Banská Bystrica, ale zástupcovia mesta a fyzické osoby. Podľa informácií denníka Korzár sú nimi členovia predstavenstva banskobystrického klubu Juraj Koval a Roman Porubský. Banskobystrický klub pritom nedávno dementoval špekulácie o odchode klubu do Prešova. Zatiaľ nie je jasné, ktorý klub príde s licenciou.

"Náš záujem je, aby extraliga nebola v Prešove iba na jeden rok, ale na dlhšie. Dostali sme prísľub, že spravia všetko pre to, aby extraliga ostala v meste aj dlhšie," povedala primátorka Prešova Andrea Turčanová.