Podľa zaužívaných pravidiel by mal v prestížnej európskej súťaži CHL zastupovať Slovensko v prvom rade víťaz poslednej sezóny. Ak to odmietne, do úvahy ako prvý náhradník prichádza neúspešný finalista. Lenže Zvolen ani Poprad pozvánku nedostali, kým Slovan, ktorý skončil v uplynulom ročníku až štvrtý, áno. „Pred pár dňami nám došiel z CHL list, že po zlých skúsenostiach z minulosti nebude žiadny slovenský klub štartovať v tejto súťaži. Zrazu sa dozviem, že Slovan dostal voľnú kartu namiesto bieloruského Junosťu Minsk. A ja sa teraz pýtam, prečo neoslovil nikto nás? Ako je to možné? To je naozaj niečo neuveriteľné a neviem, čo si mám o tom myslieť,“ povedal pre šport24.sk rozhorčený generálny manažér Zvolena Ladislav Čierny.

Generálny manažér zvolenských hokejistov Ladislav Čierny zostal nemilo zaskočený po tom, čo sa dozvedel, že bratislavský Slovan bude hrať v nasledujúcej sezóne Ligu majstrov.
Generálny manažér zvolenských hokejistov Ladislav Čierny zostal nemilo zaskočený po tom, čo sa dozvedel, že bratislavský Slovan bude hrať v nasledujúcej sezóne Ligu majstrov.
Zdroj: hkmzvolen.sk

Vedenie CHL malo zlými skúsenosťami na mysli to, že po majstrovskej sezóne 2019/20 sa Banská Bystrica vzdala práva štartu v tejto prestížnej súťaži, čo zrejme súviselo s finančnými problémami klubu. „Ja tomu rozumiem, ale minimálne majstra alebo vicemajstra by mali osloviť pred každou sezónou. Teraz sa nebavme o tom, že Slovan má väčší štadión alebo lepšiu logistiku. Veď naposledy získal titul v sezóne 2011/12, v uplynulom ročníku skončil až štvrtý, takže absolútne nechápem, ako sa mohlo niečo takéto vôbec stať,“ ďalej krútil hlavou majster sveta z roku 2002, aby vzápätí ešte dodal: „To, či by sme do toho išli, alebo nie, by bolo na nás. Nám ide o to, že nás nikto ani len neoslovil, akurát sme dostali papier, že s nami nepočítajú. To je niečo nenormálne a rozhodne budeme ohľadom toho kontaktovať aj náš hokejový zväz.“