Takmer totožný názor zdieľajú v Poprade. „Mal mať na to nárok Zvolen, v druhom rade my. Zvolenčania mali o to eminentný záujem, čiže je pochopiteľné, že sú nahnevaní. A rovnaký postoj máme aj my,“ povedal na rovinu riaditeľ HK Poprad Ľudovít Juríny a nasrdene dodal: „Urobili z nás somárov.“

Riaditeľ poprsadského klubu Ľudovít Jurínyi (vpravo) si servítku pred ústa veru nekládol.
Riaditeľ poprsadského klubu Ľudovít Jurínyi (vpravo) si servítku pred ústa veru nekládol.
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Vedenie CHL odôvodnilo voľnú kartu pre Slovan Bratislava nasledovne: „Slovan je v Európe známa a uznávaná hokejová značka, v tomto roku oslavuje sté výročie svojho vzniku a prejavil veľký záujem prezentovať sa na európskej scéne účasťou v CHL,“ uviedla Rada CHL v oficiálnom vyhlásení, ktoré zverejnil aj bratislavský klub na svojom webe. Belasí sa predstavia v F-skupine namiesto bieloruského šampióna Junosť Minsk, ktorému odobrali miestenku pre nestabilnú situáciu v krajine. Ich súpermi budú český majster HC Oceláři Třinec, tretí tím po základnej časti švajčiarskej NLA Fribourg-Gottéron a tretie mužstvo po základnej časti švédskej SHL Leksands IF.

Ohľadom celej záležitosti sme oslovili aj Slovan Bratislava. „Celý klub sa veľmi teší, že sa zúčastní tohtoročnej Ligy majstrov. Slovan má v európskom hokeji za sebou úspechy a pretrvávajúce dobré vzťahy. Bratislavskí fanúšikovia sú hladní po zápasoch s kvalitnými zahraničnými súpermi. Urobíme všetko pre to, aby sme čo najlepšie reprezentovali slovenský hokej,“ povedal manažér HC Slovan Bratislava pre vzťahy s médiami a verejnosťou Jakub Bróz.