Poprad mal raketový štart proti Košiciam, keď vyhrával 3:0 na zápasy a vyzeralo to na jasný postup. Košice sériu zdramatizovali, no zverenci Romana Stantiena už ďalšiu drámu nepripustili a zaslúžene postúpili do semifinále. Aký bol večer po úspešnej štvrťfinálovej jazde?

„Veľmi si to nepamätám,“ prezradil s úsmevom tréner „kamzíkov“. „Teraz vážne. Z každého člena realizačného tímu padla psychická únava, z chlapcov fyzická. Mali toho dosť. Radosť bola pochopiteľne obrovská. Oslávil som to s priateľmi v reštaurácii. Dal som si vodku, no trošku som to po tom nesmiernom vyčerpaní cítil. Chlapci zregenerovali a chystajú sa na sobotu. Zobral by som nejaké dva dni voľna navyše, ale už to nezmeníme,“ vyhlásil Stantien.

Prejsť cez Košice, ktoré majú o čom dumať, keďže posledné tri sezóny neprekročili prah štvrťfinále, bol pre Poprad každopádne úspech. „Verili sme si. Už sezóna napovedala, že je v našich silách zdolať ich. Priklonilo sa k nám aj šťastie a ideme ďalej. Len tak sa neuspokojíme, veríme si aj na Bystricu,“ uzavrel Stantien. Prvé dva zápasy sú na programe v sobotu a v nedeľu od 18.00 na ľade majstra.

Mohlo by vás zaujímať:

Dve hokejové ikony končia, Radivojevič a Nagy to zabalili: Populárny „Maďar“ možno opráši korčule

VIDEO Džentlmenské gesto Nitrana vo vybičovanej sérii s Trenčínom: Syna učíme, aby bol spravodlivý

Admin Zomri odhalený: Valábik pred zápasom Trenčína s Nitrou prekvapil všetkých v priamom prenose

Šéf IIHF René Fasel bol po kontrole v Bratislave nadšený: Okrem štadióna ho čakalo aj ďalšie prekvapenie!