Neuskutočnia sa tak zápasy DVTK Jegesmedvék Miškovec - HK Dukla Trenčín, HC Košice - HKM Zvolen a HC "05 iClinic Banská Bystrica - HC Mikron Nové Zámky. Vedenie súťaže však pridalo do piatkového programu predohrávku 7. kola HKM Zvolen - HC "05 iClinic Banská Bystrica, teda derby dvoch tímov, ktorých nezasiahla koronavírusová infekcia.

Ešte v stredu to vyzeralo, že sa súťaž, pod novým názvom Tipos extraliga, v riadnom termíne ani nezačne, keďže podľa pondelkového verdiktu Ústredného krízového štábu SR mali byť od 1. októbra zakázané všetky hromadné podujatia vrátane športových. Napokon však Úrad verejného zdravotníctva SR ustúpil požiadavkám športovcov a v stredu informoval, že športové podujatia sa budú môcť uskutočniť s maximálne 50 účastníkmi. Tento limit bude možné prekročiť, ak pôjde o osoby, ktoré budú vystupovať v mene organizátora (športovci, organizačný tím a pod.). Hokejové zápasy tak dostali zelenú, pravda, bez prítomnosti obecenstva. Absencia divákov znamená, že kluby prídu o významný zisk z predaja vstupeniek.

"Našťastie sa najhorší scenár pre šport a pre hokej nenaplnil," uviedla výkonná riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK) Aneta Büdiová. "Kluby Tipos extraligy sú pripravené odohrať súťaž od 2. októbra. Je to dobrá správa, ale zároveň si musíme uvedomiť, že kluby, bohužiaľ, v takomto formáte a za momentálnej situácie bez finančných kompenzácií dlho nevydržia. Dúfame, že sa nám podarí úspešne pokročiť v rokovaniach a veríme, že to v tejto fáze nastavení dotiahneme do úspešného konca," dodala pre facebookovú stránku Tipos extraligy.

Článok pokračuje na druhej strane...