Na krátkom brífingu Mira Šatana, kde oznámil, že staronovým trénerom bude Craig Ramsay a generálnym manažérom naďalej on sám, priznal aj to, že v talóne mal dvoch kandidátov, ktorí ponuku odmietli.

Oslovili sme preto Petra Bondru, čo hovorí na správy zo Slovenska. „Prečítal som si správy a teším sa, že Craig Ramsay pokračuje vo funkcii hlavného kouča. To, čo s Mirom nastolili, môže mať tak kontinuitu. Priznávam, že sme sa niekoľkokrát bavili o generálnom manažérovi spoločne, ale neviem či to bola z Mirovej strany oficiálna ponuka. Skôr mi to pripadalo ako stretnutie dvoch hokejistov pri káve. Mne to však moja práca nedovolí, aby som niečo také robil. Aby sa to vykonávalo profesionálne, musel by som sa presťahovať na Slovensko a ja už takmer 30 rokov žijem v Amerike, tu mám všetko. Takže preto to pre mňa nepripadá do úvahy,“ priznal pre šport24.sk z Washingtonu Bondra.

„Funkcia GM je však každopádne atraktívna a prestížna záležitosť a možno veľa ľudí by ju chcelo robiť. Mňa by to bavilo, pričuchol som už k tomu, ale ako som povedal, môj život je v Amerike,“ dodal. Problém v tom, že Šatan bude sedieť na dvoch stoličkách, nevidí. „Nemyslím si, že by v tom mal byť problém. Robil to už, má prehľad, vie, čo to obnáša. A možno si nájde časom nejakého asistenta. Nevidím dôvod, žeby dve funkcie nezvládal,“ uzavrel Bondra.