Valábik vo svojej knihe naštval viaceré hokejové legendy vrátane Jána Filca, Jozefa Golonku či Ľubomíra Pokoviča. A práve posledný menovaný to nenechal len tak a bývalého obrancu zažaloval. Lenže veci sa vyvinuli úplne iným smerom, ako si predstavoval. „Po roku a pol čakania na vytýčenie pojednávania s Borisom Valábikom som dostal od sudcu z Nitry výzvu na stiahnutie žaloby. Vraj sa vlastne nič nestalo,“ povedal rozhorčene Ľubomír Pokovič.

ŠOKUJÚCU výzvu zo súdu nájdete v GALÉRII

Skúseného slovenského trénera nasrdili najmä Valábikové slová o tom, že ako tréner obrancov jednal na MS 2009 neodborne a nesprávne ho posielal na ľad. „Bolo to z jeho strany vedomé a zlomyseľné klamstvo! Počas môjho pôsobenia pri reprezentácii som totiž nemal nikdy na starosti obrancov, k čomu som pripojil aj prehlásenia mojich vtedajších kolegov zo striedačky, ktorí toto moje tvrdenie podpisom aj potvrdili,“ pokračoval Pokovič a na margo toho, ako celú „aféru“ zahral Okresnú súd v Nitre do autu, dodal: „Pochybujem, že by sa dotyčnému pánovi sudcovi páčilo, keby ho niekto mediálne osočil, že nesprávne a diletantsky v niektorom konkrétnom prípade súdil, pričom by vtedy nesúdil on, ale jeho kolega z vedľajšej kancelárie.“

 

Bratislavskému rodákovi nešlo pri žalobe o peniaze, ale o verejné ospravedlnenie. „Nikdy by ma nenapadlo, že okrem iných bude ohovárať aj mňa. Nemal na to racionálny dôvod. Skôr som si myslel, že bude mať rešpekt pred mojimi úspechmi v KHL v konkurencii trénerov svetovej úrovne. Rusov, Fínov, Švédov, Kanaďanov a aj víťazov Stanley cupu,“ pokračoval.

Ako zhodnotil Pokovič Valábikove výkony na MS 2009 si prečítajte na nasledujúcej strane