HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 7. McPherson (Puliš, Nuutinen), 14. Kelemen – 20. Ackered (M. Hecl, L. Paukovček), 39. Chromiak (Ackered, M. Hecl), 51. Reddick (Berisha)

Zvolenčania mali dobrý vstup do stretnutia, do vedenia išli v siedmej minúte McPhersonom, ktorý z pravého kruhu prestrelil rozhodeného Karjalainena, pretože ten sa predtým pokĺzol na ľade za vlastnou bránkou. Trenčanom sa potom zranil obranca Enrik Švec a už nepokračoval v hre. Vyrovnať mohol jeho spoluhráč Okuliar v presilovke z medzikružia, Rahm bol proti. V jedenástej minúte išiel do úniku v oslabení domáci Kolenič, no bol faulovaný, puk však prebral Marcinek, ktorý svoje sólo nepretavil do gólu. V následnej presilovke bol nebezpečný teč Puliša, keď puk putoval do bočnej siete. Aj Dukla hrala neskôr v početnej výhode a po nevyužitej šanci Berisha pykala. Do úniku sa totiž dostal tentoraz Kelemen a hoci bol prenasledovaný a otravovaný hokejkami až dvoma hráčmi súpera, vysporiadal sa s tým a zvýšil na 2:0. Hokejisti spod hradu Matúša Čáka zapli na vyššie obrátky, opäť si vypýtali faul a v tretej presilovke už skórovali. Od modrej strieľal Ackered a puk prešiel 55 sekúnd pred prestávkou za Rahma – 2:1.

Na začiatku druhej tretiny McPherson pred odkrytou bránkou trestuhodne neuspel a hostia na opačnej strane nevyužili vyložené šance v presilovke, Hecl a Paukovček stroskotali na výbornom Rahmovi. Príležitosti mali aj Zvolenčania, najbližšie bol ku gólu Stupka, keď tečoval puk do žŕdky. Následne však trafil puk domáceho krídelníka Bondru a musel putovať zranený do šatne. A to bola voda na mlyn pre Trenčanov, dostali krídla, Rehuš ešte z metra nevyrovnal, no po strele Ackereda 85 sekúnd pred prestávkou teč znamenal zmenu stavu - 2:2. Hokejisti spod Pustého hradu však mohli ešte odpovedať po úniku Kelemena, no opäť zvonila pravá žŕdka Karjalainenovej svätyne.

Do tretej tretiny nastúpil Zvolen už aj s ošetreným Bondrom a mal niekoľko nebezpečných útočných výpadov, no väčšiu šancu nevyužil hosťujúci Sádecký, ktorý v 44. minúte zblízka nedostal puk ani na trikrát cez betón Rahma. Hralo sa stále vo vysokom tempe, akcie sa striedali na oboch stranách, nik sa nechcel uspokojiť s remízovým dianím. O niečo viac sa snažili hokejisti Dukly a boli odmenení gólom na 2:3. Berisha spoza bránky našiel pred ňou nepokrytého Reddicka a ten pohotovo zakončil. Domáci potom zapli na vyššie obrátky, no mohli pykať po teči Paukovčeka, keď puk iba tesne minul odkrytú bránku. Gól si potom pýtal pekný prienik zadáka HKM Betkera, no nepokoril Karjalainena a hostia si už záver duelu prekvapivo postrážili.