HK Nitra - HC 07 Detva 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 22. Kollár (Bodák, Dauda), 36. Bajtek (Kollár, Bodák), 53. Minárik, 57. Tvrdoň (Kollár, Žitný). Rozhodovali: Baluška, Müllner - Gegáň, Orolin, vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Ščurko (Detva) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Nitra: Cowley – Mezei, Vitáloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Finlay, Dauda, Holešinský – Bajtek, Kollár, Žitný – Minárik, Šiška, Fominych
 Detva: Lazušin – Jendroľ, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Lalík, King, Bača, Turan – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Valent, Downing, J. Sýkora – Cox, Čacho, Charbonneau – Ferguson, Klíma, Žilka

Precízne bránenie stredného pásma, aj to bol jeden z receptov Detvy ako uspieť v Nitre. V prvej tretine to zverencom trénera Bokroša vychádzalo. Až na žŕdku Daudu, ktorý v 9. minúte ťažil z práce Holešinského, sa Nitrania do vážnejšej šance nedostali.
      
"Corgoni" však mali lepší nástup do prostrednej časti hry. Najskôr hosťujúci Ščurko nastrelil len spojnicu, čo vzápätí potrestal presilovkovým gólom Kollár. Ten istý hráč sa o pár minút preštrikoval až pred Lazušina a dorážku Žitného ruský gólman zastavil korčuľou. Vyrovnať mohol v 33. minúte Cox, no v úniku trafil len rameno Cowleyho. Aj v tomto prípade domáci trestali. Prvým gólom po návrate z Nových Zámkov sa zapísal Bajtek - 2:0.
      
V 47. minúte trafil v súboji Ščurko domáceho obrancu Egeho, ktorý zakrvavený putoval do kabíny. Kapitán Detvy dostal trest do konca zápasu. Nitrania si z presilovej hry ukrojili dve minúty faulom Finlayho a po zvyšok početnej výhody sa už nepresadili. Mrzieť ich to však nemuselo, pretože v 53. minúte sa s prispením korčule hosťujúceho beka presadil Minárik. V závere ešte uzavrel na konečných 4:0 najlepší strelec Nitry - Marek Tvrdoň.