HC'05 Banská Bystrica – HK Nitra 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Góly: 3. Bdžoch (Žiak, Lamper), 7. Tamáši (Výhonský), 7. Faško-Rudáš (J. Sukeľ, Ihnačák), 23. Cardwell (J. Sukeľ, Belányi), 36. J. Sukeľ (Ihnačák, Faško-Rudáš), 48. Dvorský (Cardwell) – 25. Minárik

Prvá tretina vyšla na zvolenskom ľade Banskobystričanom, išli rýchlo do vedenia, keď od modrej vystrelil v tretej minúte Bdžoch a tečovaný puk skončil za Cowleyom. V 7. minúte sa po prihrávke Výhonského ocitol pred bránkou osamotený Tamáši a s touto situáciou si poradil – 2:0. Prešlo iba 39 sekúnd a skóre sa opäť zmenilo. Po rýchlej akcii "baranov" sa presadil Faško-Rudáš. Do nitrianskej bránky išiel 19-ročný Beržinec a tréner Stavjaňa poriadne zvýšil hlas na striedačke hostí. Príliš to však nezabralo, lebo naďalej viac šancí mali Bystričania, najmä v presilovke Kabáč. Na opačnej strane sa musel mať Belányi na pozore iba po teči Mareka Slováka.

V druhej tretine hokejisti spod Urpína zvýšili na 4:0 v oslabení. Spomedzi kruhov namieril po skvelej prihrávke Sukeľa voľný Cardwell a zaznamenal prvý gól v sezóne. Nitra odpovedala Minárikom, ktorý z pravého kruhu prestrelil brankára HC'05. Následne ubudlo šancí, hráči spod Zobora sa viac snažili, ale inkasovali aj piaty gól. V 36. minúte totiž trojnásobný majster predviedol ďalšiu rýchlu akciu. Ihnačák našiel pred bránkou voľného Sukeľa a ten si poľahky poradil pred odkrytou bránkou Beržinca 5:1. Pred druhou prestávkou mohol zmeniť skóre ešte hosťujúci Kollár z prieniku, ale Belányi podržal svoj tím.

Na začiatku tretieho dejstva nevyužili oba tímy presilovky. Po skončení bystrickej sa však udial historický okamih, pretože z pravého kruhu vypálil presne iba 15-ročný Dalibor Dvorský a stal sa najmladším hráčom, ktorý skóroval v najvyššej súťaži. Tento primát dosiaľ držal Marián Gáborík. Následne sa už duel prakticky iba dohrával, šancu na siedmy zásah nevyužil zblízka voľný Ihnačák. Banskobystričania zabodovali s Nitrou 29-krát v sérii.