HC'05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

Góly: 26. Mistele (Crevier-Morin) – 30. T. Török (Southorn, Galamboš), 30. Bartánus (Suja, Takáč), 36. Erkinjuntti (Southorn, Šoltés), 39. Suja (Southorn, Erkinjuntti), 49. Lalancette (Hickmott, McCormack). Rozhodovali: D. Konc st., P. Stano – D. Konc ml., Gegáň, vylúčení: 3:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov, zmeny: B. Bystrica od 23. min. s Výhonským, od 40. min. bez Žiaka

Banská Bystrica: Gajan – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Demo – Faško-Rudáš, Mlynarovič, J. Sukeľ – D'Aoust, Tamáši, Mistele – Marek Sloboda, Dvorský, Kabáč – Kriška, O. Giertl, Vybíral – Výhonský (od 23. min.)

Michalovce: Škorvánek – McCormack, Ťavoda, Mihálik, Southorn, Mudrák, Kolusz, Mašlonka – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Takáč, Suja, Bartánus – Regenda, Erkinjuntti, Šoltés – T. Török, Galamboš, Chalupa

Hokejisti spod Urpína nastúpili vo Zvolene, kde majú dočasný domovský stánok, už s novou posilou Mlynarovičom, ktorý prišiel do mužstva práve z Michaloviec. Boli to však hostia, ktorí si vypracovali prvé gólové príležitosti, nevyužili ich Hickmott a Erkinjuntti. "Barani" poriadne pohrozili až v siedmej minúte, keď voľný Sloboda mieril do žŕdky. Potom mal dve veľké šance michalovský útočník Regenda, najprv neuspel zblízka a neskôr v oslabení nepretavil do gólu ani sólový nájazd. Na opačnej strane mal tutovku v presilovke Žiak, nepresadil sa zoči–voči Škorvánkovi. A keďže presným zásahom sa neskončila ani druhá presilovka Bystričanov, na prestávku išli oba tímy za bezgólového stavu.

Domáce HC '05 nevyužilo na začiatku druhej tretiny ani tretiu presilovku, v nej Tamášiho z kruhu vychytal Škorvánek. Toho potom zachránil po finte Misteleho Southorn, ktorý odpratal puk z bránkovej čiare, bystrický legionár však napokon uspel o pár sekúnd šikovným bekhendom zblízka a bolo 1:0. Dukla následne zapla na vyššie obrátky, v presilovke ešte neskóroval rýchly Takáč, no po jej skončení sa to podarilo Törökovi, keď prestrelil z kruhu Gajana – 1:1. Uplynulo iba 29 sekúnd a bolo 1:2, pretože z kruhu strieľal tentoraz Suja a Bartánus puk tečoval. Banskobystričanov potom mohla mrzieť ďalšia nevyužitá presilovka so šancou Sukeľa. Po nej pykali, pretože sa ujala tvrdá koncovka Erkinjunttiho od modrej a bolo 1:3. Michalovčania napokon využili iba druhú svoju presilovku v stretnutí v 39. minúte. Po strele Hickmotta pridal štvrtý gól z dorážky Suja. V závere tohto dejstva ešte útočník Michaloviec Regenda fauloval a zranil obrancu "baranov" Žiaka, ten tak už do hry nezasiahol.

V tretej časti sa tím spod Urpína snažil znížiť, vyvinul enormné úsilie, ale nevyužíval šance, najmä v presilovkách. Na Škovránkovi postupne stroskotali Faško-Rudáš, Mistele a Sukeľ. Hokejisti z východu republiky udreli len čo sa ubránili v oslabení. Hickmott totiž elegantne cez Ďatelinku prihral Lalancettemu a ten sa už sám pred Gajanom nemýlil – 1:5. Bystričanov tento zásah paralyzoval, pretože ich súper si následne vytvoril tlak a v ňom nevyužili ďalšie dobré príležitosti Šoltés, Regenda a Hickmott. Až v závere mohol skorigovať Mlynarovič, no gólman Michaloviec bol proti.