HC´05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:2 pp a sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 36. Melcher (Ďatelinka), 41. Berger (Cardwell, Šoltés), rozh. nájazd Bubela - 56. Nieminen (Rapáč, Ouellet-Beaudry) 59. Ouellet-Beaudry (Atwal, Kuru). Rozhodovali: Snášel ml., Baluška – Janiga, Stanzel, vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 695 divákov.
Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Crevier-Morin, Kostromitin, Bdžoch – Michaud, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, K. Jendroľ – Vašaš, G. Gabor, Melcher – Bodnár, Matej Bača, Rákoš
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ouellet-Beaudry, Česánek, Atwal, Petgrave, Malina, Ordzovenský, Chatrnúch – Rapáč, Kuru, Nieminen – Giľák, Salituro, Džugan – Ščurko, Rauter, Štrauch – Tomala, Vartovník, Hamráček
      
Prvú šancu zápasu mali Spišiaci v 4. minúte, keď sa pri ľavej žŕdke nepresadil Džugan. Bola na dlhý čas jediná strela na bystrickú bránku, následne totiž začali dominovať domáci, ale koncovky Ďatelinku, Lampera, Vašaša a Šoltésa mali iba charakter previerky pre Melicherčíka. Ten čelil vážnejšej príležitosti až v 11. minúte, keď ho z prečíslenia ohrozil voľný Björkung. Hokejisti spod Urpína potom hrali tri presilovky v rade, stav sa pokúšal zmeniť najmä Šoltés, ale jeho strely nemali nebezpečné parametre.

V prostrednom dejstve sa neskončil úspechom ani únik Michauda a Lamper sa ešte nepresadil z medzikružia. Hostia pohrozili znovu Džuganom z metra pri ľavej žŕdke, Weninger bol pozorný. V polovici stretnutia hrala Spišská Nová Ves 56-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a počas nej sa Nieminen nepresadil pred odkrytou bránkou súpera. Neskôr už pri rovnovážnom pomere síl na ľade Kuru voľný z kruhu namieril iba do žŕdky bránky HC ´05. Bezgólový stav napokon zmenili Bystričania v 36. minúte. Zrazený puk sa dostal pred Melchera, ktorý z pravého kruhu zakončil, a hoci mu strela nesadla, dokonale zmiatla Melicherčíka - 1:0. Do prestávky mohli Spišiaci vyrovnať, avšak Salituro netrafil odkrytú bránku a Giľák neuspel z dorážky.

Začiatok tretej dvadsaťminútovky vyšiel "baranom" ideálne. Už po 37 sekundách zvýšil na 2:0 Berger, keď zakončil spoza bránky do brankára s úmyslom, že puk od neho skončí za čiarou, čo sa aj udialo. Tretí gól mohol pridať Bubela po parádnej akcii Lampera, ale aj Melcher z kruhu. Melicherčík podržal svoj tím. Jeho spoluhráči napokon v 56. min. využili presilovku, odrazený puk nekompromisne zamietol za Weningera Nieminen. Záver bol dramatický, Spišiaci odvolali brankára, hrali v šestici a vyrovnali zásluhou Ouelleta-Beaudryho, ktorý sa presadil delovkou spoza kruhu.
Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom mal najprv veľkú šancu Michaud a na opačnej strane ešte väčšie Ouellet-Beaudry, Giľák a v prečíslení Salituro. Únik potom nevyužil bystrický obranca Cardwell a Nieminena o pár sekúnd neskôr vychytal bravúrne Weninger. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých sa presadili až traja hráči Banskej Bystrice, rozhodujúci zásah zaznamenal Bubela.