Fotografie ako spali hráči Nových Zámkov na zemi a cestovali MHD nájdete v galérii

Správu sa dozvedeli v stredu ráno. „Prišli sme na vedenie klubu a tam nám oznámili, že sme pri mužstve skončili. Naše názory sa rozchádzali a je nám ľúto, ze nemôžme pokračovať a že sa naše trénerské ambície nenaplnili. Teda hrať o čo najlepšie umiestnenie v súťaži,“ povedal pre šport24.sk Milan Jančuška.

„Nemáme sa za čo hanbiť, veď po prvej sezóne sme získali historicky najvyšší počet bodov po základnej časti (92) a vyhrali sme aj Vyšehradský pohár. Teším sa však na ďalšie trénerské výzvy a že svoje trénerské skúsenosti budeme môcť odovzdať inde,“ dodal Jančuška. Skutočnosť je však taká, že s týmto kádrom bude asi ťažšie pomýšľať na vyššie ambície. Ako to už v takýchto prípadoch býva, všetko so všetkým súvisí.

Výsledky idú ruka v ruke aj s podmienkami. A tie neboli pre hráčov zrovna najideálnejšie. Problémy s výstrojom i ubytovaním. Podľa zákulisných informácii niektorí hokejisti mali šťastie na slušné bývanie, iní už menej. Postačiť niektorým musela aj matrac na zemi a jedno WC pre viacerých. Vlani dokonca cestovali na zápas do Žiliny aj MHD...

Dočasným vedením mužstva poverili športového manažéra Ladislava Branikoviča a trénera brankárov Františka Kučeru.