Mosnár vydržal v Nových Zámkoch presne tri mesiace. V uplynulých dňoch sa situácia vyhrotila natoľko, že si po piatkovom zápase v Detve zbalil kufre, rozlúčil sa so zaskočenými hráčmi a z klubu odišiel. Čo sa stalo? „Hlavným dôvodom môjho predčasného odchodu bola komunikácia s ľuďmi z vedenia. Robili si, čo chceli. Na niečom sme sa dohodli, ale následne si aj tak urobili podľa seba, žiadna dohoda neplatila. Ako môžete takto fungovať v profesionálnom klube?! Neviem, čo si mám o tomto vôbec myslieť. Ak sa na niečom dohodnete a vedenie urobí presný opak... Tak sa predsa fungovať nedá. Preto som si zbalili kufre a odišiel,“ prezradil Miroslav Mosnár pre šport24.sk.

Skúsený tréner si svoj krok veľmi dobre premyslel. „Neurobil som to pod vplyvom emócií. Situácia sa opakovala niekoľkokrát a v takejto atmosfére som už nevedel pokračovať. Poslednou kvapkou bol odchod Tomáša Pospíšila, ktorý odišiel do Litvínova poza môj chrbát. Začiatkom minulého týždňa mi pán Sucharda, majiteľ klubu, povedal, že Pospíšil nikam nepôjde a vo štvrtok už v kabíne nebol. Čo si máte o tom myslieť? A keď sa ľudí z vedenia pýtate na dôvody, tak argumenty nemajú. Dôvod vám nepovedia, dostanete odpoveď, že tak sa rozhodli. Klub predsa musí fungovať v trojuholníku hráči, tréneri, funkcionári. Inak to nejde. Nemôžem niesť predsa zodpovednosť za niečo, s čím nesúhlasím,“ uzavrel Mosnár.

Za chrbtom mi predali Pospíšila: Útočník Tomáš Pospíšil bol so 42 bodmi (18+24) najproduktívnejším hráčom tímu.
Za chrbtom mi predali Pospíšila: Útočník Tomáš Pospíšil bol so 42 bodmi (18+24) najproduktívnejším hráčom tímu.
Zdroj: tasr

Čo na to hovorí riaditeľ Valášek?

„Stanovisko klubu vydáme v pondelok. Ťažko sa mi teraz vyjadruje k tomu, čo sa stalo. Musíme si preštudovať Mosnárovu zmluvu a potom sa vyjadríme,“ konštatoval Imre Valášek.

Nové Zámky v číslach

  • 11. miesto v tabuľke Tipsport Ligy patrilo novozámockému klubu pred včerajším 47. kolom
  • 15 výhier a až 28 prehier mali hokejisti Nových Zámkov dovčera na svojom konte
  • 46 bodov, ktoré získali Novozámčania v 43 zápasoch (skóre 115:145), je smutná vizitka