Koniec cirkusu. Hokejová roztržka pred olympiádou je minulosť, Lintner a spol predstavili riešenie

Kto by to bol povedal pred touto sezónou, že slovenskej lige bude vládnuť dvojica mladíkov z Nitry. Center Krištof boduje ako na bežiacom páse od začiatku ročníka a doteraz stihol nazbierať 50 bodov (15+35). Pred druhým krídelníkom Paulovičom má už značný náskok, keďže on zaznamenal 41 bodov (25+16). Mimochodom, ten je najlepším strelcom súťaže.

„Sme radi za to, že sa nám tak skvele darí po bodovej stránke. Hlavne preto, že keď bodujeme, pomáha to Nitre, aby išla v tabuľke čo najvyššie. Bodaj by to takto pokračovalo aj naďalej,“ prezradil starší z dvojice Krištof, ktorý je aj odchovancom Nitry.

V Nitre majú nového Stümpela a Pálffyho: Dvojica mladíkov vládne lige a mieri na olympiádu!

Výborné výkony si nemohli nevšimnúť aj v slovenskej reprezentácii, kam ich kanadský tréner Craig Ramsay neustále pozýva. Zaujali ho natoľko, že im obidvom splnil detské sny a nominoval ich na olympiádu do juhokórejského Pjongčangu. „Sme nesmierne šťastní! Veď niektorí hráči sú od nás starší a ešte sa im to nepodarilo,“ vyhlásil Paulovič, ktorého doplnil jeho spoluhráč: „Bude to pre nás obrovský zážitok a neoceniteľné skúsenosti do našich kariér.“

EXKLUZÍVNE Šéf olympionikov o nominácii a problémoch hokejistov: TOTO ma prekvapilo!

Je obdivuhodné, akú formu si mladí útočníci udržujú od leta. Od nás im prischlo porovnanie s Pálffym a Stümpelom, ktorí sú slovenskými ikonami. Aj oni dali o sebe po prvýkrát vedieť v drese Nitry pred 27 rokmi. Žigo, ako talentovaný hráč na krídle, vo vtedajšej československej lige nazbieral 50 bodov (34+16). Jozef na pozícii centra mal 45 bodov (23+22). Aj čo sa týka postov, je podobnosť s Krištofom a Paulovičom veľmi podobná.

V Nitre majú nového Stümpela a Pálffyho: Dvojica mladíkov vládne lige a mieri na olympiádu!

Čo o sebe hovoria?

Krištof – Maťo je silovejší, skvelý zakončovateľ a výborný v hre pri mantineli.

Paulovič – Mišo je výborný korčuliar, skvele číta hru a jeho prihrávky majú oči.

Čo si závidia?

Krištof – Chcel by som mať Maťovu pohodu.

Paulovič – Prijal by som Mišovu rýchlosť.

Čo im na sebe vadí?

Krištof – Po hokejovej stránke mi na Maťovi nevadí nič. Akurát by mi moholdvíhať telefón.

Paulovič – Občas sa Mišo na striedačke na mňa urazí.

Aj sa pohádajú?

Krištof – To nie, hádky medzi nami neexistujú.

Paulovič – Presne tak, vždy si to vieme v pokoji vysvetliť.