Nová brankárska jednotka si strihla z Kazane poriadne štreku. Do Bratislavy to je totiž 2740 kilometrov, čo pri cestovaní autom nie je vôbec príjemna záležitosť. Po dvoch dňoch cesty s minimálnym odpočinkom sa v pondelok Rus hlásil svojmu novému zamestnávateľovi. 

Slovan v ňom vidí oporu. Makarov si v hokeji už čo to preskákal. Má skúsenosti zo zámoria, draftovaný bol Buffalom a taktiež odchytal slušnú porciu zápasov v KHL, kde postupne pôsobil v Kunlune, Nižnekamsku, Jekaterinburgu a v minulej sezóne hájil farby Dynama Riga.

K "belasým" sa pripojil až teraz z dôvodu čakania na pracovné víza pre hráča z klubu Európskej únie. Keď konečne dostal povolenie, musel poriadne premýšľať nad tým, ako sa do Bratislavy dopraví. Lietadlo sa nezdalo, ako najpraktickejšie riešenie pri súčasnej situácii a tak sa Makarov vydal na takmer 3000 kilometrov dlhý trip autom.

 

Bývalý juniorský reprezentant ruskej zbornej musí teraz dokončiť povinnú karanténu, mať negatívne testy na COVID-19 a môže sa pripojiť k mužstvu. 

Vedenie Slovanu si od novej posily veľa sľubuje: "Na Andreja sme dostali veľmi dobré odporúčania od trénerov brankárov z viacerých tímov, kde v minulosti pôsobil. Ide o brankára v ideálnom veku, s dobrými fyzickými parametrami a skúsenosťami zo svetových súťaží. Veríme, že v našom mužstve bude oporou a pomôže nám na ceste v úspešnom ťažení v novej sezóne," povedal Maroš Krajčí pre klubový web.