V prvom kole sa tím z Miškovca predstavil v Nitre, ktorá ho deklasovala 6:1. Zdalo sa, že mužstvo vedené kanadským trénerom Glenom Hanlonom bude fackovacím panákom, no hneď v nasledujúcom súboji túto domnienku hráči DVTK vyvrátili. Žilinčanov sfúkli 6:2! 

Rozhovor s Mirom Šatanom: Poviem, koľko hráčov z ligy má šancu na miestenku na šampionát!

„Prvý zápas bol iba v našich hlavách. Hrali sme vonku, bol to pre nás premiérový zápas v lige a mali sme rešpekt. V druhom sme predviedli náš hokej a bol z toho parádny výsledok," povedal na margo triumfu jediný slovenský hráč v tíme Miškovca Tomáš Slovák. 

Nováčik z Miškovca sa postaral o rozruch, keď Žilinčanom naložil debakel 6:2.
Nováčik z Miškovca sa postaral o rozruch, keď Žilinčanom naložil debakel 6:2.
Zdroj: facebook/hokej.sk

„Je to neznámy súper, ani my sme nevedeli, o čom to bude. To však nie je výhovorka. Musíme hrať lepšie od začiatku, toto nebol tímový výkon. Takto sa nehrá vonku," smútil kapitán Žiliny Jozef Balej. 

Brankár hokejového Bufala Lehner na rovinu o svojich depresiách: Niekoľkokrát som sa chcel zabiť

Jozef Golonka mal na túto tému tiež čo povedať. „Pre mňa je takýto výsledok jasným podcenením súpera, inak si to neviem vysvetliť,“ vypadlo z neho na úvod. „Je však začiatok sezóny, kedy sa podobné výsledky stávajú. Vieme, že v Žiline mali krízové obdobie, čiže aj táto prehra sa mohla pod to podpísať,“ viac sa zamyslel bývalý skvelý útočník. 

Nováčik z Miškovca sa postaral o rozruch, keď Žilinčanom naložil debakel 6:2.
Nováčik z Miškovca sa postaral o rozruch, keď Žilinčanom naložil debakel 6:2.
Zdroj: facebook/hokej.sk

„Musím ale povedať, že maďarský hokej išiel hore, čomu výrazne dopomohli aj slovenskí kouči, ktorí tam trénovali. Keď sa k tomu pridá typická maďarská húževnatá mentalita, vie sa dostaviť aj podobný debakel. Na druhej strane, v tíme maďarských tímov je veľa cudzincov, čiže názvy klubov z Miškovca a Budapešti sú len nadpisy. Kostru mančaftu tvoria hráči z hokejových veľmocí,“ rozrečnil sa Jozef Golonka.

FOTO Šokujúce odhalenie zápasníčky: Nedarilo sa jej, tak to skúsila s videami na pornostránkach!

Pre žiletku ako ho prezývali za hráčskych čias, nie je problémom sa vyjadriť na rôzne témy aj kriticky. Teraz však zvolil jemnejší tón, no neodpustil si aj takúto poznámku: „Čo hovorím na dva kluby z Maďarska v našej lige? Asi to, že sme sa mali uberať inou cestou, tou českou, a nie cestou s Maďarmi. Ale, čo to prinesie, to uvidíme. Neviem si však predstaviť, že by sa majstrom Slovenska stalo maďarské mužstvo. Nepredpokladám, že to tak bude, ale teoreticky to je možné. To mi príde potom také, ako keby bol slovenským prezidentom Maďar (smiech).“

POZRITE SI AJ TOTO

FOTO Páni, vypadnú vám oči z jamiek! TIETO ruské čírliderky vás totálne odrovnajú!

FOTO Najsexi cyklistky sveta: Nikdy nič nevyhrali, ale o ich krivkách sa vám bude aj snívať!

FOTO Realizačný tím slovenskej hokejovej repre si dal rande v prírode: Striedačku vymenili za ihrisko

FOTO Jeden pohľad na ňu a ste hotoví: TÁTO česká atlétka vás rozpáli!

FOTO Olympijský hrdina Beňuš si to naplánoval na parádu: Stihol pôrod tretieho syna a teraz hajde na MS!