"V našom klube HC ´05 Banská Bystrica sme obdržali nesmierne smutnú správu. Vo veku 59 rokov nás navždy opustil Miroslav Chudý," napísal oficiálny web tímu HC ´05 Banská Bystrica.

Chudý pôsobil v Banskej Bystrici v troch etapách trénerskej kariéry. V sezóne 2014/2015 ako hlavný kouč priviedol "baranov" k historickému postupu do finále play off najvyššej súťaže. Ako asistent začínal vo Zvolene, neskôr viedol Banskú Bystricu, Nové Zámky, Detvu, Michalovce a Martin. V rokoch 2016-2019 štyrikrát po sebe doviedol svoj tím k prvenstvu v druhej najvyššej súťaži, keď triumfoval ako kormidelník Nových Zámkov, Detvy a Michaloviec. V priebehu sezóny 2020/2021 v Michalovciach skončil a krátko na to zamieril do Banskej Bystrice. V závere sezóny pôsobil v Slovenskej hokejovej lige ako tréner Martina.

Bol to práve tréner Chudý, ktorý v roku 2014 našiel obeseného hokejistu Miroslava Hlinku na dverách balkónu. "Sme sa ešte bavili, ako pripravíme tréning. On si tam niečo písal, som sa ho pýtal čo a on že rieši niečo s právnikom. To písal práve listy na rozlúčku a ja som to nevedel," uviedol v reportáži TV Markíza Chudý. 

Posledné zábery trénera Chudého na verejnosti si môžete pozrieť TU!