Jednoznačne patrí medzi hráčov, ktorí bojujú na ľade so srdcom. Aj napriek svojmu veku je však stále platným hráčom v tíme, i keď už nie je najrýchlejší. „To určite nie, ale na druhej strane ja sa vôbec necítim unavený, ani starý. No treba sa o seba starať a dodržiavať životosprávu. V tomto veku je veľmi dôležitá aj psychika a pokiaľ to má človek v hlave v poriadku, tak nič sa nedeje,“ zasmial sa Milan.

„Myslím si ale, že je to tak trošku dané aj geneticky. Na druhej strane, ak chcem držať krok s ostatnými, musím viac trénovať, ale paradoxne viac aj oddychovať. Mne konkrétne veľmi pomáha kryokomora, kde je -120 stupňov a studená vaňa, kde sa ponorím na pár minút do pol pása. K tomu strečing a bicykel a je zo mňa razom mladík,“ vtipkuje Bartovič.

„Nemenej dôležitá je aj strava. Ja konkrétne obmedzujem mäso, ale nie tak, že by som ho vôbec nejedol. No žijem viac menej na rybách a krevetách,“ dodal trenčiansky útočník. Koľko ešte vydrží? „Neviem dnes jednoznačne povedať, záležať bude aj od toho, ako sa mi vydarí sezóna. A potom sa uvidí. Káder sa v Dukle obmenil, ale prišli dobré posily, tak sám so zvedavý, kam to dotiahneme,“ uzavrel.