Dušan Pašek mal za dodnes nevyjasnených okolností spáchať samovraždu 14. marca 1998. Ceca, ako ho prezývali, našli s prestrelenou hlavou v kancelárii štadióna Slovana. Zanechal po sebe niekoľko rozlúčkových listov najbližším, ale tí stále neveria, že by si ich milovaný otec a syn siahol dobrovoľne na život. 

S jeho stratou sa mama Irma nikdy nedokázala zmieriť. „S jeho odchodom odišla aj časť zo mňa, s takým niečím sa rodič nikdy nezmieri. Myslím na neho každý deň a stále mi chýba. Našťastie môj vnuk Dušan sa o mňa stará a po celú dobu zmierňuje môj žiaľ,“ povedala pre Šport24.sk Irma Pašeková. 

Ako už spomenula, veľkou oporou jej bol po celé roky vnuk Dušan, ktorý išiel úspešne v šľapajach svojho slávneho otca a bol výborným hokejistom. Aj on na majstra sveta z roku 1985 neustále myslí. „Na otca myslím každý deň, inak sa to ani nedá. Pri príležitosti jeho nedožitých 60-tych narodenín nechystám nič výnimočné. Skôr to bude tichá spomienka vo mne samom. Zároveň mu pôjdem zapáliť sviečku na hrob v Slávičom údolí a položiť naň kvety,“ prezradil nám v súčasnosti prezident tímu Bratislava Capitals, ktorý bude od novej sezóny pôsobiť v najvyššej rakúskej lige.