Ľubo, ako ste vnímali naše vystúpenie na zimnej olympiáde?

Bohužiaľ, treba si otvorene povedať, že momentálne nemáme hráčov na svetovej úrovni. Od roku 2002 sme prespali dobu a nevychovali sme kreatívnych hráčov, ktorí by dokázali držať krok so špičkou. Naša reálne sila je skutočne na desiate, jedenáste miesto, či sa to niekomu páči, alebo nie. To, že nás predbehli Nemci, Švajčiari či Nóri, je fakt. Za chvíľu to budú aj Maďari či Kórea.

FOTO Lintnerovi sa podaril husársky kúsok: Na AllStar Cup zlanáril jednu z najväčších slovenských legiend

Nemci dosiahli historický úspech, čo teda oni urobili, kým sme my „spali“??

Mám tam veľa známych, poznám nemeckú ligu. Oni proste zobrali veľa Kanaďanov, učili sa od nich, hrali nemecko-kanadský hokej. Navyše majú peniaze, mohli si dovoliť vychovávať hráčov, tvoriť a napredovali. Vrátili sa im hráči z NHL, učili sa od nich a fungovalo to. A u nás čo? Nie sú peniaze, kluby stavajú na mladých hráčov, aby to bolo lacné, a lepší idú do Česka už v mladom veku. Vrátili sa teraz Surový či Nagy, ale v podstate nám chýbajú vzory, od ktorých sa dá učiť. Zlatá generácia vymiera a je tu diera. Musíme začať vychovávať aj trénerov, ani v tomto sa tu veľa nerobilo. Posielať ich do sveta a priniesť aj sem odborníkov. SZĽH je na dobrej ceste, ale nemajú to ľahké, za rok-dva nič nezmeníte. Návrat do špičky nám potrvá aj desať rokov. A na všetko treba financie. Verím však, že sa to pohne. Prísľubom je pilotný rozvojový program v Trenčíne, ktorý začne v septembri.

V Nitre majú nového Stümpela a Pálffyho: Dvojica mladíkov vládne lige a mieri na olympiádu!

Naša reprezentácia 
naposledy vybuchla na olympiáde.
Naša reprezentácia naposledy vybuchla na olympiáde.
Zdroj: tasr

Ako sa pozeráte na pôsobenie Slovana v KHL? Myslíte si, že by mal pokračovať aj ďalej v tejto súťaži vzhľadom na pretrvávajúce problémy i to, že ani jeden hráč nebol na ZOH?

Hral som tam. Poznám situáciu. Kultúra prostredia, atmosféra, fanúšikovia, kabína, chlapci, tréneri – to všetko je v poriadku. Ale celé sa to sype od vedenia. Zhora sa to potom prenáša aj do kabíny. Dva, tri, štyri roky meškajú výplaty niekoľko mesiacov. Pošlú jednu a potom zase to isté. Takto sa nedá robiť hokej na úrovni KHL, treba ísť inde. Viem, že na Žilinu či Detvu nebude vypredané, ale v iných mestách sa potešia, prídu noví sponzori a naša liga pôjde hore. Pre náš hokej by to bol len prínos.