V utorok ste oslávili 55. narodeniny. Ruku na srdce, aj sa na toľko rokov cítite?
- Ak mám byť úprimný, vôbec nie. Práve naopak, cítim sa byť mladým, energie mám na rozdávanie, snažím sa byť aktívny vo všetkom, čo robím, a tým pádom som živým príkladom starej-známej frázy, že vek je naozaj iba číslo.

Ako to vyzerá v Bondrovej domácej sieni slávy, si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Znamená to, že ráno vstávate bez problémov?
- Jasná vec. Nie som v takom štádiu ako zopár mojich kamarátov z golfu, ktorí keď sa zobudia, musia sedieť najskôr desať minút na posteli, ha-ha. Ale teraz vážne, som úplne v pohode, postavím sa, kedy chcem bez akýchkoľvek problémov a normálne fungujem.

Už ste stihli vaše minijubileum aj osláviť?
- Momentálne som trochu nachladnutý, hádam to nebude nič vážnejšie. Avšak už cez víkend som s rodinou narodeniny oslávil. Dali sme si dobrú večeru, manželka mi upiekla tortu a po dlhšom čase sme sa všetci zišli za jedným stolom.

Že nepatríte k najmladším vám zrejme pripomínajú aj dve vnúčatá – onedlho päťročná Mila a Luca James, ktorý sa narodil v septembri. Ako si užívate rolu dedka?
- S nadšením, mám z toho obrovskú radosť. V súčasnosti rozmaznávam najmä vnučku, ktorá je predsa len staršia, kým vnuk ešte nemá ani polroka. Aby som to povedal na rovinu, návštevy detí si zakaždým dokonale užijem.

Vykorčuľujete ešte z času na čas na ľad, alebo ste verný už iba golfu, ktorý ste spomínali?
- Golf je už roky moja srdcovka, ale už nejakú dobu sa takmer deň čo deň venujem picklebalu, čo je kombinácia tenisu, bedmintonu a ping-pongu. Čo sa týka hokeja, musím sa priznať, že som už dlhší čas nebol na ľade, no chystám sa v marci na jednu akciu, takže pár dní pred ňou budem musieť zistiť, či ešte vôbec viem korčuľovať (smiech).

Pravý dôchodok, čo sa týka veku, si ešte užívať nemôžete. Čomu sa venujete po pracovnej stránke?
- Vo Washingtone Capitals mám dve funkcie. Ako business developer spolupracujem s marketingovým oddelením, staráme sa o našich partnerov, sponzorov, aby ich investície spojené s Capitals boli k ich spokojnosti. Skrátka, robím hokej po biznisovej stránke. Okrem toho riadim asociáciu starých pánov.

A čo voľný čas, akým spôsobom ho najčastejšie trávite?
- Ako som už povedal, väčšinu z neho mi ukroja športové aktivity. Ale viem aj relaxovať, rád si napríklad pozriem nejaký film a v mojom veku nie je nič netradičné, že s obrovským záujmom sledujem správy. Naopak, knihy som už prestal čítať, takže týmto spôsobom už voľný čas netrávim.

Pred pár týždňami vás vo Washingtone navštívil váš veľký kamarát zo zlatej generácie Richard Lintner, ktorému ste ukázali vašu domácu sieň slávy. Čo všetko v nej máte?
- Nenazval by som to sieňou slávy, ale skôr miestnosťou v pivničných priestoroch so vzácnymi artefaktmi, ktoré mi pripomínajú moju hokejovú kariéru. Počas nej som sa vždy snažil získať veci, s ktorými som hral a keďže som mal k tomu ľahší prístup, tak sa mi toho nazbieralo skutočne dosť. Je to predovšetkým krásna spomienka pre mňa, ale i deti či vnúčatá.

Azda najvzácnejším artiklom v nej je hokejka od ikony svetového hokeja Wayna Gretzkeho. Ako ste sa k nej dostali?
- Vypýtal som si ju od neho počas jedného z All-Star zápasov. Priznám sa, že som sa vtedy aj trochu hanbil, predsa len je to obrovská legenda, ku ktorej mal a stále má každý rešpekt. Spomínam si, že som išiel za ním a nesmelým hlasom som si ju od neho vypýtal. Nemal s tým žiadny problém, hneď mi ju aj podpísal a spolu s jeho dresom patria k najvzácnejším artefaktom, ktoré mám. V mojej zbierke však nechýbajú ani dresy Marka Messiera, Maria Lemieuxa, Steva Yzermana, Petra Forsberga či Joea Sakica. Proste je toho dosť. Vzácne miesto som však našiel aj pre svoju hokejku, ktorou som zaznamenal 500. presný zásah v NHL, a samozrejme aj pre tú, s ktorou som strelil zlatý gól na majstrovstvách sveta v Göteborgu 2002.

V apríli sa chystá na Slovensko

Peter Bondra sa na Slovensku objavuje iba sporadicky, no pre hokejových fanúšikov pod Tatrami má dobrú správu. „Mal by som prísť koncom apríla. Všetko však bude záležať od mojich pracovných povinností v klube. V tom termíne je totiž v NHL na programe prvé kolo play-off, čiže od toho sa bude všetko odvíjať,“ skonštatoval rodák z ukrajinského Lucku.