Populárny „Maďar“, ako Nagya prezývajú, tvrdí, že je sám prekvapený. V tabuľke produktivity má na konte 41 bodov a 24 gólmi je aj najlepším strelcom ligy. „Je to pekné a priznávam, že som nečakal ani sám, že sa mi bude tak dariť. Ale je to aj zásluhou mojich spoluhráčov, ktorí mi pomáhajú a rozumieme si. No na druhej strane potrebujem už oveľa väčší oddych, pretože ráno ma všetko bolí,“ povedal Nagy. V tíme si ho chovajú ako vo vatičke.

VIDEO Zostrih z hokejovej Tipsport ligy: HC´05 iCLINIC B.Bystrica - HK Nitra

„Vychádzajú mi v ústrety aj tréneri. Keď sa necítim dobre alebo celkom fit, tak nemusím ísť trénovať na ľad. Doprajem si väčší relax, čo mi prospieva. Na mojej pohode na ľade má veľký podiel aj moja rodina a kompletný servis. Nepestujem však nijaké špeciálne stravovanie, jem všetko, ale chodím do posilňovne, to je fakt. A rád si aj pospím,“ tvrdí Laci.

FOTO Kanadskí hokejisti z Nových Zámkov prekvapili žiakov: Pozrite sa, čo im pripravili

Na otázku, či nemieni zmeniť rozhodnutie a hrať tak dlho ako Jágr, má jasno. „Jágr zo mňa určite nebude. Som rozhodnutý. Tak ako som povedal, je to moja posledná sezóna. Užívam si preto každý jeden zápas, akoby bol posledný. Pretože moje telo má naozaj dosť,“ dodal.

Útočník Košíc je najproduktívnejším hokejistom našej ligy.
Útočník Košíc je najproduktívnejším hokejistom našej ligy.
Zdroj: tasr

Chváli maďarské tímy

Maďarské mužstvá z Miškovca a Budapešti sa v našej lige postupne udomácnili a predvádzajú čoraz lepšie výkony. „Liga je vyrovnaná, jeden-dva zápasy a posúvate sa v tabuľke. Už sa oťukali aj Maďari po desiatkach zápasov. Miškolc pod Glenom Hanlonom má nepríjemný systém a preberá sa aj Budapešť. Robia výsledky, o čom sa presvedčili viaceré naše tímy,“ povedal Nagy.

Pohodu Nagyovi vytvára aj jeho rodinka.
Pohodu Nagyovi vytvára aj jeho rodinka.
Zdroj: archív L. N.