Čakal naň od 25. novembra 2018, keď sa ešte ako hráč Miškovca trafil v zápase so Zvolenom. Odvtedy odohral za DVTK 19 zápasov, ďalších 106 pridal po návrate do materského klubu. Po premiérovom góle v prebiehajúcej sezóne však neupriamil pozornosť na seba, ale na dôležité víťazstvo tímu: "Som najmä rád, že sme to zvládli. Nové Zámky dobre nastúpili, ale nás podržal Dominik Riečický. V druhej tretine sme sa zlepšili, strelili dva góly a v tretej to bol potom totálny play off zápas," poznamenal najskúsenejší hráč košického kádra.

Okrem šarvátok, do ktorých sa zapojilo viacero hráčov, zaujala aj slovná výmena medzi hlavnými trénermi. Tá nasledovala po roztržke Martina Réwaya so Slaterom Doggettom. "Poviem to tak, že som čakal väčšiu kultúru od zahraničného trénera. Najmä som nečakal, že bude cez striedačku provokovať našich hráčov. Preto som zareagoval, aby si nedovoľoval takéto veci," poznamenal tréner HC Košice Marcel Šimurda.

Zaujal aj konflikt domáceho útočníka Martina Belluša s novozámockým Samuelom Zahradníkom, ktorý dovtedy v sezóne nazbieral iba dve trestné minúty. "Ohnal sa po mne ako s bejzbalovou palicou. Neviem, kde to videl, ale to si k nám nikto nebude dovoľovať. To si môžu robiť niekde na rybníku. Mne osobne je jedno, či sa to bude opakovať v ďalšom zápase, ale pôjdeme tvrdo po nich. Bolo tam z ich strany niekoľko zákerností, ale my sme im poslali jasný odkaz, že nič nedostanú zadarmo. Po našich hráčoch nikto nepôjde a dáme si na to pozor," zdôraznil Belluš.

Tréner "oceliarov" bol rád nielen za opätovaný dôraz svojich zverencov, ale najmä za cenné víťazstvo. Košičania vstúpili do série, hranej na tri víťazné zápasy, ideálne a k postupu sa môžu priblížiť už vo štvrtkovom stretnutí. "Ideme spraviť ďalší krok. Ťažko povedať, či sa bude druhý zápas podobať na prvý. Určite neuhneme a dovolím si povedať, že ešte pritvrdíme. Poctivou prácou a tak, ako sme to robili od druhej tretiny prvého zápasu, pôjdeme za naším cieľom. My sme nehrali zákerne a ani hrať nebudeme, ale určite neuhneme," poznamenal Šimurda.