"Myslím, že sa to odrazilo od brankára Vošvrdu, trafilo ma to do brucha a odo mňa do bránky. Bol to dôležitý gól na 1:1, pretože ak by sme dostali gól na 0:2, tak by bolo ťažké otáčať to," povedal Klhůfek.

Jeho jubilejný presný zásah, ktorým si upevnil priebežnú druhú priečku v poradí ligových strelcov, neunikol pozornosti popradského útočníka Dávida Skokana - vlaňajšieho spoluhráča z košického tímu. Pred začiatkom druhej tretiny mali priamo na ľade krátky dialóg: "Dávid mi vravel, že mám veľké šťastie na góly. Asi mi závidí," povedal "Klf" s úsmevom.

V rámci Tipos extraligy išlo o šiestu konfrontáciu Popradu s Košicami a "oceliari" v nej potvrdili, že to na tohto súpera vedia. Vyhrali tretí vzájomný zápas po sebe, celkovo štvrtý zo šiestich. "Hráme srdcom a sme za to odmenení. Asi sa na Poprad dokážeme správne vyburcovať a ja som za to rád, pretože na začiatku sezóny nás všetci podceňovali. Teraz sme síce na ôsmom mieste, no tabuľka je veľmi vyrovnaná a dúfam, že sa v zostávajúcich zápasoch posunieme nahor."

Ako jeden z kľúčových momentov sa ukázala situácia z 29. minúty. Za stavu 1:1 mal kapitán hostí Svitana po Skokanovej prihrávke takmer odkrytú bránku, no gólovú radosť mu vzal pohotovou lapačkou brankár Dominik Riečický. "Dominikovi ďakujem, v dnešnom zápase nás podržal svojimi zákrokmi. Pochvalu si však zaslúži nielen on, ale celé mužstvo. Chlapci ukázali srdiečko, blokovali strely a umnou hrou držali Poprad na dištanc," poznamenal tréner Marcel Šimurda. Košičania nadviazali na víťazstvá nad Banskou Bystricou a Michalovcami a na vytúženú šiestu priečku strácajú tri body. "V prvom rade chcem pochváliť mojich spoluhráčov za víťazstvo v predošlom zápase. V Michalovciach som nehral, nenastúpil ani Martin Réway, no chlapci zvíťazili a dnes sme potvrdili, že to nebol náhodný výstrel, ale naozaj sa dvíhame. V dnešnom zápase rozhodol "Riči" (brankár Dominik Riečický, pozn.), ubránené oslabenia a aj to, že nám to napadalo. Nie prvýkrát sme v sezóne dali Popradu 5 gólov, darí sa nám na nich. Dúfam, že sa dostaneme do štvrťfinále a chytíme ich tam," uviedol Pavel Klhůfek.