V tomto prípade úplne platí, že jablko nepadá ďaleko od stromu. Andrej Kollár ml. sa totiž objavil v nominácii Craiga Ramsayho pre Nemecký pohár, ktorý odohrá naša reprezentácia začiatkom novembra. Mladý útočník Nitry bol prekvapený. „Veľmi si to vážim a som rád, že mi dali túto šancu. Teším sa ako osobne spoznám nášho kanadského kouča a aké tréningy s ním zažijem,“ povedal pre šport24.sk Andrej.

Nevadí mu, že otec mu do toho stále mudruje. „Furt mi radí čo mám robiť, ako to mám robiť, čo mám zlepšiť. Beriem to však tak, že má svoje odohrané, niečo v hokeji dokázal a preto počúvam jeho rady i keď niekedy je to s nadávkami. Snažím sa zobrať si z toho to pozitívne,“ dodal Kollár mladší.

Z nominácie bol možno ešte viac šokovaný jeho otec. „Skoro som odpadol. Dva razy sa mi cez deň vybil telefón, čo mi ľudia volali. Teším sa z toho veľmi. Najprv je človek rád, že vôbec dá nejaký gól, potom, že je v extralige, ale myšlienky do reprezentácie mi ani len nezablúdili,“ prezradil Andrejov otec.

„Musím však priznať, že Andrej ide za svojím cieľom. Vytrpel si toho od malička skutočne dosť. Bol cepovaný ako žito, veď ja som bol psychopat…,“ zasmial sa Kollár starší.