V rozhovore s Jánom Lacom sa dočítate:

Prečo sa Laco presadil až po tridsiatke?
Ako vnímal introvert Laco popularitu po strieborných MS?
Mal strach, keď počas pôsobenia v Donecku podpálili hokejovú halu?
Ako spomína na kuriózny faul zadkom, vďaka ktorému sa stal hitom internetu?
Prečo ukončil kariéru, hoci minulý rok hovoril, že chce ešte 1-2 sezóny hrať?
Čomu sa venuje a čo ho živí po skončení kariéry?

Ktorý moment z hokejovej kariéry vám najviac utkvel v pamäti?

Pamätných momentov bolo viac, pekných aj horších. Keď mám zvoliť ten naj, vybral by som určite majstrovstvá sveta v roku 2012, keď sme získali strieborné medaily.

Vaša kariéra je jedna z tých netradičnejších, keďže výraznejšie ste sa presadili v neskoršom veku. Ako sa pozeráte na svoju kariéru?

Jedna vec je, že som to vydržal, nevzdal a bol trpezlivý. Medzitým som mentálne dozrel na to, že hokej môžem robiť aj na inej úrovni, veľa vecí som začal postupne riešiť inak a inak som k nim pristupoval.

Čo konkrétne znamená „mentálne dozrieť“?

Asi ide o iný prístup k vysporiadaniu sa s konkurenciou a s brankárskym kolegom v tíme. Veľa vecí závisí od toho, ako sa k tomu človek v danej chvíli postaví. Toto mi trvalo trochu dlhšie a nezachytil som to hneď na začiatku kariéry.

V jednom z prvých rozhovorov po definitívnom ukončení kariéry ste povedali, že v roku 2005, keď ste pôsobili v Košiciach, ste mali šancu na zaujímavý prestup, ale nevyužili ste ju. Čo sa stalo a ako spomínate na toto obdobie?

Bolo to super obdobie, spomínam na to veľmi dobre. Robilo mi problém zvládať tlak a situáciu, keď človek stratí nejakú pozíciu, ktorú mal predtým. Každý sa s tým vysporiada po svojom a ja som nereagoval úplne správne. Taký je však život a možno ma to na druhej strane naučilo niečo iné.